Turpinās niknas kaujas par Doņeckas lidostu

0 Komentāru
Turpinās niknas kaujas par Doņeckas lidostu
(Foto: LETA)

Piektdien atsākušās niknas kaujas par Doņeckas lidostu, Krievijas karavīriem un algotņiem šonedēļ ar masveida uzbrukumiem mēģinot ieņemt Ukrainas armijas kontrolēto lidostas termināli.

Ceturtdien Krievijas karavīriem un algotņiem izdevās ieņemt vairākus stāvus lidostas termināļa ēkā, bet vakarā notikumu vietā ieradās Ukrainas armijas papildspēki. Pēc Ukrainas armijas sacītā, termināļa ēka vēl joprojām atrodas Ukrainas kontrolē.

Piektdienas rītā atsākušās niknas kaujas par Doņeckas lidostas jauno termināli, taču Ukrainas karavīriem ar artilērijas atbalstu izdevies noturēt pozīcijas.

Ukrainas pretterorisma operāciju centrs ziņo, ka pagrabstāvā pozīcijas ieņēmušos čečenu algotņus ukraiņu karavīri neitralizējuši ar granātām. Tā kā kaujas turpinās, kritušo skaits nav zināms. Pēc Ukrainas spēku aplēsēm, pretinieks cietis smagus zaudējumus gan starp karotājiem, gan bruņutehnikā. Ukrainas pusē dzīvības zaudējuši divi karavīri, bet vēl 11 ievainoti.

Piektdienas pēcpusdienā Krievijas karavīri un algotņi lidostas terminālī pielietojuši dūmu granātas, lai sadūmojuma aizsegā evakuētu ievainotos un kritušos. Pēc Ukrainas mediju ziņotā, pielietota arī asaru gāze.

Ukrainas Aizsardzības ministrija ziņo, ka situācija Doņeckas lidostas terminālī saglabājas sarežģīta.

0 Komentāru