Turpina skaidrot, kas Lielbritānijā gribēja nogalināt bijušo Krievijas spiegu

0 Komentāru
Turpina skaidrot, kas Lielbritānijā gribēja nogalināt bijušo Krievijas spiegu
AP/AFP/EPA/REUTERS/LETA

Lielbritānija pēc uzbrukuma bijušajam Krievijas spiegam un viņa meitai neplāno spert nekādus soļus, pirms nebūs noskaidrots, kas to ir paveicis. Tā paziņojusi Lielbritānijas iekšlietu ministre Embera Rada, komentējot ziņas, ka uzbrukumā 66 gadus vecajam Sergejam Skripaļam un viņa meitai izmantota nervus paralizējoša viela.

Uzbrukums notika kādā parkā Solsberijas pilsētā, un cietis ir arī policists, kurš pirmais ieradās notikuma vietā. Policija ir noskaidrojusi, kāda viela ir izmantota uzbrukumā bijušajam Krievijas militārā izlūkdienesta pulkvedim, taču nav skaidrs, kā tieši tas ir izdarīts.

Dubultaģents Skripaļs patvērumu Lielbritānijā ieguva 2012. gadā, kad Aukstā kara stilā tika apmainīts pret Rietumvalstīs notvertiem Krievijas spiegiem. Izskanējis, ka savu nodarbošanos viņš nav pametis un strādājis kiberdrošības sfērā. Viņš reizi mēnesī devies uz Krievijas vēstniecību tikties ar militārā izlūkdienesta virsniekiem.

Jau vēstīts, ka bijušais Krievijas izlūkdienesta virsnieks, kurš Krievijā 2006. gadā tika notiesāts par spiegošanu britu labā un vēlāk apmainīts, Lielbritānijā saindējies ar nezināmas izcelsmes vielu un kritiskā stāvoklī nogādāts slimnīcā.

66 gadus vecais Sergejs Skripaļs un kāda 33 gadus veca sieviete nogādāta slimnīcā pēc tam, kad abi svētdien, 4. martā, tika atrasti iepirkšanās centrā, kur viņi bija zaudējuši samaņu.

0 Komentāru