Turpina izmeklēt asiņaino apšaudi Kalifornijā; izmeklētāji uzskata, ka uzbrukums bijis iepriekš plānots

0 Komentāru
Turpina izmeklēt asiņaino apšaudi Kalifornijā; izmeklētāji uzskata, ka uzbrukums bijis iepriekš plānots
AP/SCANPIX

ASV Kalifornijas štatā turpina izmeklēt asiņaino apšaudi, ko sarīkojis bijušais ASV jūras kājnieks. Jaunākā informācija liecina, ka bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 13 cilvēkiem, vēl 23 ievainoti. Septiņu ievainoto veselības stāvoklis tiek raksturots kā kritisks.

Kalifornijas štata amatpersonas turpina skaidrot 28 gadus vecā Iana Deivida Longa uzbrukuma motīvus. Pagaidām nav skaidrs, kas pamudinājis vīrieti sarīkot apšaudi, policija vien atklāj, ka viņam iepriekš bijušas garīga rakstura veselības problēmas. Tāpat šobrīd tiek izmeklēta viņa iespējamā saistība ar teroristiskiem grupējumiem.

Jaunievēlētais Kalifornijas štata gubernators norāda, ka šis ir kārtējais gadījums, kas apliecina nepieciešamību ierobežot ieroču nēsāšanas atļaujas ASV.

Pastāv aizdomas, ka Longs cietis no ”pēctraumatiskā stresa traucējumiem”, taču izmeklētāji uzskata, ka uzbrukums bārā bijis iepriekš plānots. Tiek ziņots, ka bijušais jūras kājnieks jau vairākkārt nonācis policijas uzmanības lokā – tostarp par ceļu satiksmes negadījumu un kautiņu bārā. Šā gada aprīlī policija tika izsaukta uz viņa dzīvesvietu, jo karavīrs esot uzvedies neadekvāti. Toreiz tika pieņemts lēmums viņu neaizturēt.

Apšaude bārā “Borderline Bar and Grill” notika trešdienas vakarā, kad tur norisinājās koledžas studentu kantri mūzikas pasākums. ASV Jūras kājnieku korpuss pavēstījis, ka Longs aktīvā dienestā atradies no 2008. līdz 2013. gadam, no 2010. līdz 2011. gadam viņš dienējis Afganistānā.

0 Komentāru