Tūristu kuģa avārijā Indijā dzīvību zaudējuši vismaz 12 cilvēku

Pievienot komentāru
Tūristu kuģa avārijā Indijā dzīvību zaudējuši vismaz 12 cilvēku
EPA/SCANPIX

Indijas dienvidaustrumos upē, apgāžoties tūristu kuģim, dzīvību zaudējuši vismaz 12 cilvēki, bet vairāki desmiti pazuduši.

Nelaimes gadījums noticis Godavari upē netālu no Radžahmundri. Kuģī bijis 61 cilvēks, pārsvarā tūristi, kas devušies uz piknika vietu.

”Kuģis sasvērās uz vienu pusi un tad apgāzās pilnībā. Daži cilvēki iekrita upē, bet citiem izdevās uzrāpties uz apgāztā kuģa. Tas izdevās ap 20-30 cilvēkiem, taču tad kuģis atkal sasvērās un cilvēki iekrita atpakaļ ūdenī,” stāsta izglābtais kuģa pasažieris Prašants Kumars.

Pasažieru satiksmes kuģi Indijā bieži uzņem vairāk cilvēku, nekā paredzēts noteikumos, turklāt drošības standarti bieži netiek pienācīgi ievēroti. Tāpēc bieži vien, bet, it īpaši musonu lietu sezonā, izraisās nelaimes gadījumi.

Pagājušajā nedēļā hinduistu ceremonijas laikā valsts vidienē apgāžoties diviem kuģiem, dzīvību zaudēja 12 cilvēku.

Indija ir tūristu, arī no Latvijas, iecienīts ceļošanas galamērķis. Dažādi drošības aspekti Indijā gan atšķiras no Eiropā un citur Rietumvalstīs pieņemtajiem.

Līdzīga nelaime notikusi arī Kongo Demokrātiskās Republikas galvaspilsētas Kinšasas reģionā. Kongo upē nogrimstot kuģim, pazuduši 36 cilvēki, svētdien pavēstīja vietējā policija.