Tūristu iemīļoto Venēciju skāruši lieli plūdi

Pievienot komentāru
Tūristu iemīļoto Venēciju skāruši lieli plūdi
EPA / SCANPIX

Kanālu pilsētā, vienā no Itālijas simboliem, Venēcijā sākušies pamatīgi plūdi. Tūkstošiem tūristu un vietējo ikdienas gaitās dodas, bruņojušies ar gariem gumijas zābakiem un gatavību pamatīgi izmirkt.

Šādi plūdi Venēcijā sagaidīti nebūt ne pirmo reizi. “Pilsētā uz ūdens” šobrīd slēgtas dažādas iestādes, vietas, kur uzturas bērni, lai preventīvi rūpētos par cilvēku drošību.

Vietām cilvēkiem bija jāpārvar pat metru dziļš ūdens. Tomēr darbu nepārtrauca dažādie suvenīru veikali, kā arī restorāni. Daudzi oficianti picērijās turpināja pienest cilvēkiem maltīti, un cilvēki tāpat izbaudīja savu laiku Venēcijā.

Jāsaka gan, ka Venēcijas simbols – Sv. Marka laukums – dažbrīd bijis ļoti tukšs, teju izslaucīts, -lai gan ierasti tur uzturas ļoti daudz tūristu.

Arī populārākās viesnīcas bija gatavojušās dabas stihijai, daudziem viesu namiem bez maksas piedāvājot gumijas zābakus, kas sniedzas pāri ceļgaliem.

Meteorologi vēsta, ka lietusgāzes Itālijas ziemeļos turpināsies, tādēļ sagaidāms, ka ūdenslīmenis daudzviet vēl varētu kāpt. Pastāvīgs lietus varētu pieturēties vēl šodien, un īpaši skars tieši Ziemeļaustrumus. Tāpat stipri nokrišņi varētu tikt novēroti Apenīnu pussalas dienvidos, Sicīlijas salā un citur.

Tieši pirms gada, 2018. gada oktobra beigās, Venēciju skāra lielākie plūdi desmitgadē. 156 cm – tik augsts ūdens līmenis Venēcijā nebija reģistrēts desmit gadu. Kā apliecināja vietējās varasiestādes, 70% Venēcijas vēsturiskā centra atradušies zem ūdens. Toreiz arī pamatīgi cieta Sv. Marka bazilika.