Tūristiem Grieķijā ieviestas stingrākas prasības. Ar ko rēķināties?

3 komentāri
Tūristiem Grieķijā ieviestas stingrākas prasības. Ar ko rēķināties?
REUTERS/SCANPIX

Viens no lielākajiem šīs vasaras izaicinājumiem – kur pavadīt atvaļinājumu? Latvijā, Baltijas valstīs vai tomēr riskēt un ļauties ārvalstu apmeklējumam, apzinoties risku inficēties ar Covid-19. Viens no populārākajiem galamērķiem allaž bijusi Grieķija. Lidojumi no Latvijas šajā virzienā jau atsākti. Bet – ar ko rēķināties, nonākot galamērķī?

Tūrisms ir viena no Grieķijas, īpaši to salu, ekonomikas sastāvdaļām. Taču koronavīrusa apstākļos jārēķinās ar vairākām prasībām. Piemēram, šonedēļ stājušies spēkā striktāki nosacījumi sejas un deguna aizsega lietošanai. Aizsargmaska obligāti jālieto veikalos, valsts un pašvaldību dienestos, liftā. Arī sabiedriskajā transportā, kur par šīs prasības neievērošanu draud 150 eiro liels sods.

Tūristi, kuri šonedēļ apmeklēja vienu no apskates objektiem, krāšņo Akropoli, norādīja, ka ar jaunajiem noteikumiem jau rēķinājušies.

“Es par to nesatraucos. Drīzāk domāju, ka tas ir labs piesardzības pasākums. Kad ceļo, saskarsme ar citiem cilvēkiem būtiski palielinās. Līdz ar to es esmu par,” saka tūrists no Francijas Ēriks Morode.

Ceļošanai koronavīrusa laikā, kas gan pati par sevi ir riskanta, ir arī otra puse. Tūristu pieplūdums šajā vasarā ir daudz mazāks. Līdz ar to Grieķija šķiet autentiskāka, objektiem vieglāk piekļūt, nav rindu.

“It sevišķi man patīk, ka tradicionāli pūļi nav pie brīvdabas objektiem. Fakts, ka ar daudz ko jārēķinās, ir saprotams.”

Vienlaikus tie, kas no brīvdienu kūrortiem atgriezušies, brīdina par lietām, ar ko rēķināties. Viesnīcas bāri var nedarboties pilnā apjomā. Ēdienreizes var nebūt tik bagātīgas. Atsevišķos gadījumos jāuzmanās no izmitināšanas mazākā viesnīcā, jo lielo nav izdevies piepildīt.