Tūrisma objektā Austrālijā sagūstīts 4,4 metrus garš krokodils

Pievienot komentāru
Tūrisma objektā Austrālijā sagūstīts 4,4 metrus garš krokodils
AP / SCANPIX

Floras upes dabas parkā Austrālijas ziemeļu teritorijā, kas ir tūrista aktīva pulcēšanās vieta, notverts milzīgs sālsūdens krokodils, ziņo CNN.

Noķertais krokodils bijis 14,4 pēdu jeb 4,4 metrus garš. Krokodilu, kura svars lēšams 350 kilogrami, savvaļas reindžeri sagūstīja pagājušajā piektdienā, 28. augustā, slazdā Floras upes dabas parkā, kas ir populārs tūristu galamērķis uz dienvidrietumiem.

Attiecīgais krokodils ir lielākais, kāds noķerts šajā apgabalā vairāku gadu laikā, norāda Ziemeļu teritorijas Tūrisma, sporta un kultūras departamenta pārstāvis.

Pēc notveršanas milzīgais rāpulis ir nogādāts krokodilu fermā un, iespējams, tiks izmantots vaislai.

Jau vēstīts, ka 2018. gada jūlijā vēl lielāks sālsūdens krokodils, kura izmērs bija 4,7 metri, Austrālijā notverts Ketrīnas upē tuvāk jūrai.

Sālsūdens krokodili ir lielākā krokodilu suga – un lielākais dzīvojošais rāpulis pasaulē. Pieauguši tēviņi ar sasniegt pat septiņus metrus un sver vairāk nekā 997,9 kilogramus. Lielie plēsēji parasti dzīvo iesāļos ūdeņos netālu no krasta, piemēram, mangrovju purvos, upju ietekās un lagūnās.

Saskaņā ar štata valdības sniegto informāciju Ziemeļu teritorijā savvaļā dzīvo aptuveni 100 000 sālsūdens krokodilu. Viņi ir aizsargāti saskaņā ar valsts un nacionālajiem likumiem. Bet krokodilus, kuri var apdraudēt cilvēkus, savvaļas reindžeri atrod un cilvēku drošības nolūkā aizvāc no teritorijas, izmantojot slazdus un harpūnas. Parasti katru gadu tiek notverti vairāk nekā 250 šādi krokodili, kurus pārvieto uz krokodilu fermām vai iznīcina.