Turciju nebiedē neiestāšanās ES! Erdogans uzstāj uz nāvessoda atjaunošanu

Pievienot komentāru
Turciju nebiedē neiestāšanās ES! Erdogans uzstāj uz nāvessoda atjaunošanu
FOTO: LETA

Par spīti riskam zaudēt savai valstij cerību uz iestāšanos Eiropas Savienībā (ES), Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans turpina uzstāt uz nāvessoda atjaunošanu, lai varētu izrēķināties ar neizdevušās apvērsuma organizētājiem.

Šodien Stambulas tiesa dažiem desmitiem armijas ģenerāļu, kurus Ankara uzskata par galvenajiem vainīgajiem, piemēroja apcietinājumu.

Ar zemi noliektām galvām un rokudzelžos šodien Stambulas tiesā nogādāti 29 Turcijas armijas ģenerāļi, viņu vidū arī bijušais gaisa spēku komandieris Akins Eztirks, kuru daži Turcijas mediji sauc par apvērsuma īstenotāju, lai arī viņš pats to ir noliedzis.

Tiesa visiem piemēroja apcietinājumu. Līdzīgs liktenis, visticamāk, sagaida tūkstošiem armijas un tiesu sistēmas cilvēku.

Erdogans veica tīrīšanu arī savā premjera birojā, atlaižot vairāk nekā 250 padoto, par kuru lojalitāti esot aizdomas. Aktīvi notiek diskusijas par nāvessoda atjaunošanu.

Erdogans akcentē, ka gala lēmums par nāvessoda atjaunošanu jāpieņem parlamentam. Erdogana atbalstītāji jau meklē atbalstu opozīcijas rindās. Galēji labējie jau paziņojuši savu atbalstu, tikmēr mērenā opozīcija ir piesardzīga.