Turcijas prezidents pauž nožēlu par Krievijas lidmašīnas notriekšanu, bet atsakās atvainoties

1 komentārs
Turcijas prezidents pauž nožēlu par Krievijas lidmašīnas notriekšanu, bet atsakās atvainoties
AFP/LETA

Turcijas prezidents Rečeps Tajips Erdogans paudis nožēlu saistībā ar Krievijas lidmašīnas notriekšanu, taču atturējies izteikt Kremļa saimnieka Vladimira Putina gaidīto atvainošanos par šo incidentu, kas izraisījis būtisku attiecību pasliktināšanos starp abām valstīm.


Turcijas prezidents Rečeps Tajips Erdogans:

Mums ir patiesi žēl, ka noticis šis incidents. Mēs gribētu, lai tas nebūtu noticis, bet diemžēl tas notika. Es ceru, ka nekas tāds neatkārtosies. Kamēr mūsu suverenitātes tiesības netiks pārkāptas, mēs centīsiemies izmantot diplomātiskos kanālus saskaņā ar starptautiskajiem likumiem un līgumiem. Ceram, ka saspīlējums attiecībās ar Krieviju nepieaugs un nerezultēses vēl apbēdinošākos incidentos.

Uzstājoties savu atbalstīāju mītiņā Erdogans turpināja aizstāvēt turku pilotu lēmumu šaut uz Krievijas lidmašīnu, kas atradās Turcijas gaisa telpā. Turcijas prezidents arī atkārtoti izteicis cerību, ka viņam izdosies tikties ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu nākamnedēļ Parīzē gaidāmā klimata samita laikā, lai censtos mazināt spriedzi abu valstu starpā.

Pēc tam, kad Krievija ieviesusi ekonomiskās sankcijas un vakar paziņoja, ka no 1.janvāra atceļ bezvīzu režīmu, sestdien Turcijas varas iestādes brīdinājušas savas valsts pilsoņus atturēties no ceļojumiem uz Krieviju.

1 komentārs