Turcijas prezidents nosūta vēstuli Putinam, kurā atvainojas par notriekto lidmašīnu

0 Komentāru
Turcijas prezidents nosūta vēstuli Putinam, kurā atvainojas par notriekto lidmašīnu
Foto: Scanpix

Turcija paziņojusi par vēlmi atjaunot attiecības ar Krieviju. Lai stabilizētu abu valstu saspīlētās attiecības, Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans nosūtījis Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam vēstuli, kurā atvainojas par pērnā gada novembrī notriekto Krievijas iznīcinātāju Su-24.

Erdogans vēstulē aicina Putinu atjaunot draudzīgas attiecības un strādāt pie tā, lai kopīgi risinātu reģionālās krīzes un cīnītos pret terorismu.

“Vēstulē, ko esmu nosūtījis Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, es esmu izteicis savu nožēlu par šo incidentu. Es uzskatu, ka mums ir nepieciešams stabilizēt attiecības ar Krieviju. Šīs attiecības ir izdevīgas abām pusēm, ņemot vērā plašās sadarbības iespējas,” norāda Erdogans.

Jau vēstījām, ka attiecības starp Krieviju un Turciju pasliktinājās pērn novembrī pēc Turcijā notriektās krievu kaujas lidmašīnas SU-24 netālu no robežas ar Sīriju. Tas izsauca asu Maskavas nosodījumu un dažādus pretpasākumus pret Turciju, piemēram, ieviešot embargo atsevišķiem pārtikas produktiem.

0 Komentāru