Turcijas prezidents aizturētos militāristus sola sodīt ar nāvi

Pievienot komentāru
Turcijas prezidents aizturētos militāristus sola sodīt ar nāvi
FOTO: LETA

Turcijas prezidents Radžeps Tajips Erdogans, aizturētās 1563 militārpersonas, kas tiek vainotas apvērsuma īstenošanā, solījis sodīt ar nāves sodu, vēsta ārvalstu mediji. 

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans pēc vakar notikušā apvērsuma mēģinājuma aicina savus atbalstītājus palikt ielās, brīdinot, ka dumpinieki var atkārtoti censties sagrābt valsts varu.

Jaunākā informācija liecina, ka apvērsuma apspiešanas gaitā nogalināti vismaz 90 cilvēki, bet vairāk nekā 1200 ievainoti, lielākoties mierīgie iedzīvotāji.

Atsevišķas sadursmes Stambulā un Ankarā joprojām turpinās, kaut arī pagājušas jau vairākas stundas kopš Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana paziņojuma par militārā apvērsuma mēģinājuma neitralizēšanu.

Sestdienas rītā Turcijas kara lidmašīnas bombardēja nemiernieku tankus netālu no prezidenta pils galvaspilsētā Ankarā. Virs Bestepes rajona paceļas melnu dūmu mutuļi.Ankarā sestdienas rītā joprojām dzirdami vieglo un smago ieroču šāvieni.

Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis pauž satraukumu par notikumiem Turcijā.

Ir jāatgriežas pie konstitucionālās kārtības un demokrātisko institūciju darbības, ievērojot likuma varu un cilvēktiesību pamatprincipus.”Aicinu Latvijas valstspiederīgos neapmeklēt publiskus pasākumus Turcijā un sekot līdzi Latvijas Ārlietu ministrijas sniegtajai informācijai,” pauž Vējonis.