Turcijas ielās patrulē plaši drošības spēki! Bailes par situācijas atkārtošanos

Pievienot komentāru
Turcijas ielās patrulē plaši drošības spēki! Bailes par situācijas atkārtošanos
FOTO: LETA

Turcijā izgāzies militārais apvērsums. Pagājušajā naktī Turcijas armija izplatīja papziņojumu, ka tā pārņēmusi varu valstī. Galvaspilsētas Ankaras ielās izbrauca tanki un izcēlās plašās sadursmes, kurās nogalināti desmitiem cilvēku, bet vēl vairāk nekā tūkstotis ievainoti.

Pēc armijas paziņojuma – Stambulā un Ankarā valdība izvietoja plašus drošības spēkus. Tika slēgti tilti pār Bosforas šaurumu – starp Eiropu un Āziju. Pie lidostām un pielsētas ielās parādījās tanki. Virs pilsētām zemu riņķoja armijas helikopteri un zemus pārlidojumus veica iznīcinātāji.

Ap diviem naktī apvērsuma rīkotāji – militāristu grupa – ieņēma Turcijas nacionālās televīzijas ēku. Tiešajā ēterā izziņots par komandantstundas ieviešanu un īpašas “miera padomes” izveidi. Bija paredzēts, ka tā gādās par iedzīvotāju drošību līdz tiks izstrādāta jauna konstitūcija.

Turcijas prezidents Erdogans paziņoja, ka joprojām ir pie varas un solīja sodīt apvērsuma rīkotājus.

”Atsevišķi elementi mēģina izjaukt mūsu valsts vienotību un solidaritāti. Notikusi sacelšanās pret valsts varu un likumiem, kas radījusi nemierus visās mūsu pilsētās. Es, kā šīs valsts prezidents aicinu iedzīvotājus nepakļauties manipulācijām un pulcēties publiskajos laukumos un lidostās. Es nekad neesmu ticējis augstākai varai par tautas varu. Apvērsuma plānotāji cietīs neveiksmi,” paziņoja Erdogans.

Pēc tam, jau no paslēptuves, Erdogans  sociālajos tīklos turināja aicināt iedzīvotājus  ielās. Īsi pirms diviem naktī starp valdības atbalstītājiem un apvērsuma rīkotājiem izcēlās sadursmes, kas ilga līdz pat rītam. Ankarā un Stambulā notika apšaudes un nogranda sprādzieni.

Netālu no parlamenta ēkas Ankarā apvērsuma rīkotāju tanki un militārie helikopteri atklāja uguni.  Neilgi pēc tam tiem uzbruka valdības spēku iznīcinātāji. Pēc vairāku stundu ilgām kaujām, ap pulksten sešiem no rīta, Turcijas izlūkošanas aģentūra paziņoja, ka apvērsuma mēģinājums ir novērsts.

Apvērsuma apspiešanas gaitā aizturēts vairāk nekā pus-otrs tūkstotis militārpesonu. Turcijas prezidents solījis pučistus sodīt ar nāvi. Sadursmēs nogalināti vairāk nekā divi simti cilvēku, lielākoties civiliedzīvotāji. Vēl vairāk nekā tūkstoš divsimt – ievainoti.

Atsevišķas apšaudes turpinājās visas dienas garumā. Ielās patrulē valdības drošības spēki. Prezidents aicina savus atbalstītājus palikt ielās, brīdinot, ka dumpinieki var mēģināt atkārtoti sagrābt valsts varu.

Video