Turcijas iedzīvotāji atbalsta nāvessoda piemērošanu apvērsuma rīkotājiem

Pievienot komentāru
Turcijas iedzīvotāji atbalsta nāvessoda piemērošanu apvērsuma rīkotājiem
FOTO:LETA

Pēc nedēļas nogalē notikušā apvērsuma mēģinājuma Turcijā situācija pakāpeniski normalizējas. Valdība sākusi vērienīgu “tīrīšanas” kampaņu, par dalību apvērsumā aizturot tūkstošiem cilvēku un draudot ar nāvessoda atjaunošanu. Paužot atbalstu šādai iecerei, pagājušajā naktī ielās izgājuši vairāki tūkstoši iedzīvotāju.

Desmitiem tūkstoši cilvēku ar Turcijas karogiem rokās pagājušajā naktī pulcējušies Stambulas un Ankaras centrālajos laukumos un ielās, lai paustu atbalstu valsts prezidentam, kurš ierosinājis nāvessoda ieviešanu valstī.

Saistībā ar piektdien vakarā sarīkoto militārā apvērsuma mēģinājumu aizturēti aptuveni seši tūkstoši cilvēku, viņu vidū vairāki tiesneši, ģenerāļi un augsta ranga karavīri.

Tikmēr starptautiskā sabiedrība valdības aktivitāti vērtē skeptiski un bažījas, ka tā pārvērsta par sen gaidītu izdevību, lai izrēķinātos ar politiskajiem pretiniekiem.

Prezidents militārā apvērsuma organizēšanā apsūdzējis ASV dzīvojošo islāma sludinātāju Fetullu Gilenu, pieprasot Vašingtonai viņu izdot. Atgādināsim, ka apvērsuma mēģinājums Turcijā notika naktī uz sestdienu, kad turku armijas dumpinieciskā daļa izgāja ielās ar ieročiem un tankiem, atklājot uguni arī uz civiliedzīvotājiem. Bojā gājušo skaits pieaudzis līdz 290 cilvēkiem.

Foto: Erdogana atbalstītāji pauž atbalstu prezidentam