Turcija tomēr apsver iespēju atjaunot nāvessodu

Komentāri
Turcija tomēr apsver iespēju atjaunot nāvessodu
FOTO: LETA

Četrus mēnešus pēc valsts apvērsuma mēģinājuma Turcijā turpinās vērienīgas ”kadru tīrīšanas” valsts sektorā strādājošo vidū. Tikmēr Turcijas premjers Binali Jildirims paziņojis, ka neatkarīgi no starptautiskās sabiedrības nosodījuma Turcijas parlaments tuvākajā laikā lems par iespēju atjaunot nāvessodu ierobežotos apmēros.

Viņš piebildis, ka gadījumā, ja tam piekritīs visas politiskās partijas – nāvessods viennozīmīgi tiks atjaunots, tomēr tas netiktu izmantots ar atpakaļejošu spēku.

Nāvessods Turcijā tika atcelts 2004. gadā, kad tika iesāka sarunas par valsts uzņemšanu Eiropas Savienībā (ES). Pēc 15. jūlijā novērstā valsts apvērsuma mēģinājuma Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans paziņoja, ka nāvessodu vajadzētu atjaunot.

Jāpiebilst, ka augstākā soda mēra atjaunošanu demonstrācijās pieprasījuši arī tūkstošiem Turcijas iedzīvotāju. Tikmēr Brisele brīdinājusi, ka nāvessoda atjaunošana nozīmēs beigas Ankaras sarunām par pievienošanos Eiropas Savienībai. Erdogans paziņojis, ka, neskatoties uz to, viņa valdība lūgs parlamentu apsvērt nāvessoda atjaunošanu kā sodu tiem, kas plānoja jūlijā notikušo apvērsuma mēģinājumu.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl