Turcijā sākušies plaši aresti! VISS, kas Tev jāzina par dramatiskajiem notikumiem!

Pievienot komentāru
Turcijā sākušies plaši aresti! VISS, kas Tev jāzina par dramatiskajiem notikumiem!
EPA/LETA

Turcijā sākušies plaši aresti, lai aizturētu un sodītu par mēģinājumu Turcijā veikt valsts varas vardarbīgu apvērsumu, kurā bojā gāja 265 cilvēki. Diennakts laikā aptuveni seši tūkstoši cilvēku ir aizturēti, bet skaits varētu vēl palielināties.

Saistībā ar apvērsuma plānošanu, īstenošanu un atbalstīšanu apcietinātas augsta līmeņa militārpersonas, komandieri, armijas kareivji un vairāk nekā divarpus tūkstoši tiesnešu.

Turcija svētdien paziņojusi, ka starp aizturētajiem ir arī komandieris no Indžirlikas gaisa spēku bāzes, kas ir NATO infrastruktūra ar NATO iznīcinātājiem.

Turcijas tieslietu ministrs Bekīrs Bozdags to nosaucis par ”tīrīšanas operāciju”.

Soda mērs šobrīd ir neskaidrs, bet Turcijas prezidents Radžeps Tajips Erdogans jau rosinājis valstī atjaunot nāvessodu, lai to piemērotu apvērsuma rīkotājiem. Erdogans varas pārņemšanas organizēšanā vaino sava sāncenša – trimdā ASV esošā garīdznieka Fetullas Gilena atbalstītājus.

Turcijas prezidents aicina ASV izdod Gilenu Turcijai. Pats Fetulla Gilens savu saistību ar apvērsuma rīkošanu noraida.

Varas sagrābšanas centieni Turcijā sākās piektdienas naktī, kad turku armijas dumpinieciskā daļa izgāja ielās ar ieročiem, izbrauca ar tankiem, veica uzlidojumus valdības ēkām no gaisa.

Prezidents Erdogans aicināja turkus iziet ielās aizstāvēt viņu. Tad arī sadursmēs ar apvērsuma īstenotajiem bojā gāja 161 civiliedzīvotājs. 104 mirušie ir apvērsuma rīkotāji.