Komentāri
Turcijā protestos dzīvību zaudējis 31, ievainoti vēl vismaz 360 cilvēki
FOTO: LETA

Plaši kurdu protesti pārņēmuši Turciju. Jau nedēļu ilgajos protestos pret pasīvo valdības rīcību pret ekstrēmistu organizāciju ”Islāma valsts” dzīvību zaudējis vismaz 31 cilvēks, bet vēl vairāki simti tikuši ievainoti.  Policija aizturējusi vairāk nekā 1000 protestētāju.

Sadursmes izcēlās pēc tam, kad Turcijas lielākā kurdu tiesību atbalstītāju partija – Tautas demokrātiskā partija (HDP) – pirmdienas vakarā aicināja valsts iedzīvotājus rīkot protestus “pret “Islāma valsti” un AKP nostāju Kobanes jautājumā.

Ceturtdien ASV Centrālā pavēlniecība paziņoja, ka šobrīd kurdu karotāji kontrolē lielāko daļu Kobanes pilsētas un notur pilsētā savas pozīcijas pret IV kaujiniekiem. Arī ASV vadītās koalīcijas uzlidojumi Kobanes apkaimē kļuvuši intensīvāki.

“Islāma valsts” sāka uzbrukumu Kobanei 16. septembrī, liekot 186 000 cilvēku doties bēgļu gaitās pāri robežai uz Turciju. Džihādistu grupējums “Islāma valsts” kontrolē plašas teritorijas no Sīrijas ziemeļiem līdz Irākas austrumiem, un 30. jūnijā islāmisti tajās pasludināja “kalifātu”. Grupējums apņēmies panākt, lai “kalifātā” dzīve noritētu atbilstoši sunnītu viduslaiku paražām.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl