Komentāri

Turcijā nerimst viļņošanās pēc pagājušās nedēļas referenduma. Lielāko pilsētu ielās iziet valdības pretinieki, kuri bažīgi par islāmistu autokrātijas režīma izveidošanos Turcijā. Viņi uzskata, ka prezidents Redžeps Tajips Erdoans uzvaru panācis ar viltu, tāpēc referendums būtu anulējams.

Kopš svētdienas referenduma Stambulas un Ankaras ielās ik dienu iziet simtiem saniknotu turku, saukdami: “Zaglis un slepkava Erdoans!” un “Šis ir tikai sākums. Mēs nepadosimies!” Tie ir tie, kuri referendumā balsoja pret prezidenta pilnvaru paplašināšanu, un, tāpat kā vadošā opozīcijas partija, ir pārliecināti, ka balsojuma rezultāti tikuši sagrozīti.

Bažas par referenduma norisi pauduši arī Eiropas drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) novērotāji, sakot, ka par īsti demokrātisku šo referendumu nevarot nosaukt. Tas saniknojis Erdoanu, kurš saviem atbalstītājiem lika saprast, – nevienu padomu no malas viņš neņems vērā.

“Ir tāda organizācija EDSO. Viņi sagatavojuši ziņojumu, ka Turcijas referendums bijis tāds vai šāds. Pirmkārt, ziniet savu vietu! Mēs neuzklausīsim politiski motivētus ziņojumus. Šī valsts piedzīvojusi demokrātiskāku balsošanu nekā jebkura Rietumu valsts,” teica Erdoans.

Gavilējošajam pūlim Erdoans arī pasmējās par ierosinājumu pārtraukt Turcijas iestāšanās sarunas Eiropas Savienībā. Turki pie Eiropas durvīm esot stāvējuši 54 gadus, nu sarunu tonis mainīšoties.

Turcijas parlaments vakar arī vēl par trim mēnešiem pagarināja ārkārtas stāvokli, kas tika ieviests pēc neveiksmīgā valsts apvērsuma. Tas varasiestādēm dod plašākas pilnvaras aizturēt režīma pretiniekus. Kopš vasaras tādu ir jau 40 000. Viņu vidū – arī žurnālisti, ierindojot Turciju pirmajā vietā pasaulē ieslodzīto žurnālistu skaita ziņā.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl