Turcija pieprasa bezvīzu režīmu, citādāk nebūs vienošanās ar ES bēgļu jautājumā

1 komentārs
Turcija pieprasa bezvīzu režīmu, citādāk nebūs vienošanās ar ES bēgļu jautājumā
Foto: AFP / LETA

Eiropas Savienība negrasās samazināt prasības Turcijai bezvīzu režīma ieviešanā, kā arī noraidījusi jebkādus pārmetumus, ka Eiropa nepilda noslēgto vienošanos ar Ankaru. Tā šodien Strasbūrā tiekoties ar Turcijas premjerministru Ahmetu Davutoglu, paziņojis Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers.

Kopš martā noslēgtās vienošanās starp abām pusēm Ankara bieži Eiropai pārmetusi savu saistību nepildīšanu, ko tā apmaiņā pret bēgļu plūsmas ierobežošanu tai ir garantējusi, tostarp arī punkts par bezvīzu režīma ieviešanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vakar Turcijas premjerministrs Ahmets Davutoglu, uzrunājot Turcijas iedzīvotājus, vēlreiz akcentējis, ka līdz jūnijam panākt bezvīzu režīma ieviešanu starp Eiropu un Turciju ir pietiekami svarīgi, vai arī Ankarai noslēgtā vienošanās ar Eiropas Savienību par bēgļiem var vairāk nebūt saistoša.

Foto

Davutoglu cer, ka visas nesaskaņas tiks atrisinātas tuvākajās dienās, kad paredzēta tikšanās arī ar Eiropas Savienības valstu pārstāvjiem. Tomēr jau šīs dienas tikšanās laikā Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers uzsvēris, ka arī pašai Turcijai ir jāpilda Eiropas Savienības izvirzītās prasības, ja tā vēlas bezvīzu režīma ieviešanu.

Tāpat Eiropas Savienības institūcijas norādījušas, ka pašlaik Turcija ir izpildījusi tikai 19 no kopumā 72 bezvīzu režīma ieviešanas punktiem, tajā pašā laikā Turcija savu sabiedrību informē par to, ka tai atlikuši izpildīt tikai 17 punkti, kuri līdz vasarai tikšot arī  izpildīti.

Tikmēr daudzas dalībvalstis Eiropā ir noraizējušās, ka bezvīzu režīma ieviešana ar Turciju tikai vēl vairāk varētu pasliktināt jau tā esošo bēgļu krīzi Eiropā.

TOP komentāri

  • Andis
    0 0 0

    Andis

    Šis izklausās pēc dzērāja, kurš nopircis polšu uz krīta , bet pēc stundas atgriežas un pārdevējai piedraud, ja šī nedos vēl vienu uz krīta, tad par pirmo trauku tas vairs nemaksās.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl