Turcija, Ēģipte, Somālija, Nigērija – aizvadīta asiņainu teroraktu nedēļas nogale

Komentāri
Turcija, Ēģipte, Somālija, Nigērija – aizvadīta asiņainu teroraktu nedēļas nogale
FOTO: LETA

Atbildot uz nedēļas nogalē notikušo teroaktu, Turcijā veikti cilvēku masveida aresti. Aizturēti daudzi opozīcijā esošās kurdu Tautas demokrātiskās partijas politiķi, kuriem tiek pārmesti sakari ar teroakta rīkotajiem.

Austrijas ārlietu ministrs tikmēr aicinājis pārtraukt Eiropas Savienības (ES) iestāšanās sarunas ar Turciju, norādot, ka Eiropa vairs nevar izlikties neredzam prezidenta Erdogana uzbrukumus oponentiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šodien Briselē notiekošā Eiropas ārlietu ministru sanāksme norit galvenokārt Āfrikas attiecību, Sīrijā notiekošo cīņu un migrācijas kontekstā, taču nepamanīti nav arī nedēļas nogalē notikušie daudzie terorakti.

Tostarp pašnāvnieka uzspridzināšanās Somālijā, nogalinot 30 cilvēkus, divu mazu, vien 7 un 8 gadus vecu meitenīšu uzspridzināšanās Nigērijā, ievainojot 17 cilvēkus, bumbas sprādziens kristiešu baznīcā Ēģiptē, kas izdzēsa 25 dzīvības, un nu jau kārtējais terorakts Turcijā, Stambulā, kas divos sprādzienos prasījis vismaz 44 upurus.

Atbildot uz slaktiņu, Turcijas prezidents izvērsis asas represijas pret kurdu Tautas demokrātiskās partijas politiķiem, ignorējot faktu, ka arī viņi nosodījuši teroraktu, par ko atbildību uzņēmies radikālais grupējums – Kurdistānas strādnieku partija. Aizturētas vairāk nekā 200 amatpersonas.

Ielās izgājuši varai lojāli demonstranti, pieprasot kurdu politiķu patriekšanu no parlamenta.

Nosodījuši Turcijas teroru ir arī Eiropas līderi un ārlietu ministri.

Vienlaikus gan tieši Austrija nonākusi vēl saspringtākās attiecībās ar Turciju. Kurcs šodien paziņoja, ka Eiropas Savienībai būtu jāiesaldē iestāšanās sarunas ar Ankaru, jo nevarot izlikties, ka Turcijā nav noticis nekas slikts, ar to domājot Erdogana represijas pret opozīciju neveiksmīgā valsts apvērsuma rezultātā. Vīne gan savā pozīcijā palikusi viena. Ankara piedraudējusi anulēt vienošanos par palīdzību ierobežot bēgļu plūsmu uz Eiropu, ja iestāšanās sarunas iesaldēs.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl