Turcija, Ēģipte, Somālija, Nigērija – aizvadīta asiņainu teroraktu nedēļas nogale

Komentāri
Turcija, Ēģipte, Somālija, Nigērija – aizvadīta asiņainu teroraktu nedēļas nogale
FOTO: LETA

Atbildot uz nedēļas nogalē notikušo teroaktu, Turcijā veikti cilvēku masveida aresti. Aizturēti daudzi opozīcijā esošās kurdu Tautas demokrātiskās partijas politiķi, kuriem tiek pārmesti sakari ar teroakta rīkotajiem.

Austrijas ārlietu ministrs tikmēr aicinājis pārtraukt Eiropas Savienības (ES) iestāšanās sarunas ar Turciju, norādot, ka Eiropa vairs nevar izlikties neredzam prezidenta Erdogana uzbrukumus oponentiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šodien Briselē notiekošā Eiropas ārlietu ministru sanāksme norit galvenokārt Āfrikas attiecību, Sīrijā notiekošo cīņu un migrācijas kontekstā, taču nepamanīti nav arī nedēļas nogalē notikušie daudzie terorakti.

Tostarp pašnāvnieka uzspridzināšanās Somālijā, nogalinot 30 cilvēkus, divu mazu, vien 7 un 8 gadus vecu meitenīšu uzspridzināšanās Nigērijā, ievainojot 17 cilvēkus, bumbas sprādziens kristiešu baznīcā Ēģiptē, kas izdzēsa 25 dzīvības, un nu jau kārtējais terorakts Turcijā, Stambulā, kas divos sprādzienos prasījis vismaz 44 upurus.

Atbildot uz slaktiņu, Turcijas prezidents izvērsis asas represijas pret kurdu Tautas demokrātiskās partijas politiķiem, ignorējot faktu, ka arī viņi nosodījuši teroraktu, par ko atbildību uzņēmies radikālais grupējums – Kurdistānas strādnieku partija. Aizturētas vairāk nekā 200 amatpersonas.

Ielās izgājuši varai lojāli demonstranti, pieprasot kurdu politiķu patriekšanu no parlamenta.

Nosodījuši Turcijas teroru ir arī Eiropas līderi un ārlietu ministri.

Vienlaikus gan tieši Austrija nonākusi vēl saspringtākās attiecībās ar Turciju. Kurcs šodien paziņoja, ka Eiropas Savienībai būtu jāiesaldē iestāšanās sarunas ar Ankaru, jo nevarot izlikties, ka Turcijā nav noticis nekas slikts, ar to domājot Erdogana represijas pret opozīciju neveiksmīgā valsts apvērsuma rezultātā. Vīne gan savā pozīcijā palikusi viena. Ankara piedraudējusi anulēt vienošanos par palīdzību ierobežot bēgļu plūsmu uz Eiropu, ja iestāšanās sarunas iesaldēs.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl