Komentāri
Turcija draud pārskatīt saistības ar Eiropu, tostarp vienošanos par nelegālās imigrācijas ierobežošanu
Foto: Scanpix

Turcijas prezidents Radžeps Tajips Erdoans kārtējo reizi veltījis asus vārdus Eiropas Savienībai, norādot, ka tā nav spējīga pieņemt un īstenot konstruktīvus lēmumus.

Viņš paziņojis, ka gadījumā, ja Eiropa turpinās vilcināties sarunās par valsts iestāšanos Eiropas Savienībā, Turcija pārskatīs jebkādas saistības ar Eiropu, tostarp vienošanos par nelegālās imigrācijas ierobežošanu.

”Es gribētu aicināt Eiropas Savienību beidzot iemācīties turēt savus solījumus. Viņi nekad to nav spējuši un arī tagad nespēj. Pēc referenduma mūsu virzienā raidīti draudi, ka Eiropa pārtrauks sarunas ar Turciju. Bet, lūdzu, zaudētāji būs viņi – ne mēs. Eiropai draud likvidācija vai sadalīšana. Viņiem vajadzētu saprast, ka Turcija to var padarīti daudz spēcīgāku,” norāda Turcijas prezidents.

Erdoans arī piebilda, ka Ankara no Eiropas Savienības nekavējoties gaida bezvīzu režīmu , kas tika apsolīts pērnā gada martā, slēdzot vienošanos par nelegālo imigrāciju. Savienība iestāšanās sarunas ar Turciju sāka jau 2005. gada nogalē, taču to progress bijis ļoti lēns, jo situācija cilvēktiesību jomā Turcijā turpina pasliktināties un prezidents Erdoans arvien atklātāk demonstrē autoritārismu.

Lasi vēl