Tūnberga aicina ASV Kongresu uzklausīt zinātniekus

1 komentārs
Tūnberga aicina ASV Kongresu uzklausīt zinātniekus
AFP/SCANPIX

Zviedru jaunā klimata aktīviste Grēta Tūnberga trešdien uzrunā ASV Kongresā aicināja amerikāņu likumdevējus, no kuriem vairāki globālo sasilšanu uztver skeptiski, ieklausīties zinātniekos un “reāli rīkoties” vides katastrofas novēršanai.

16 gadus vecā Tūnberga pagājušajā nedēļā ieradās Vašingtonā, kur viņa protestēja pie Baltā nama un piedalījās citos pasākumos. Šonedēļ viņa Vašingtonā tikās ar ASV eksprezidentu Baraku Obamu, kā arī saņēma organizācijas “Amnesty International” balvu.

Trešdien viņa bija aicināta piedalīties divu Pārstāvju palātas komiteju kopīgā sanāksmē, kurā viņa savu viedokli pamatoja ar ANO Starpvaldību klimata pārmaiņu paneļa ziņojumu.

“Es iesniedzu šo ziņojumu kā savu liecību, jo negribu, lai jūs uzklausītu mani. Gribu, lai jūs uzklausītu zinātniekus. Un vēlos, lai jūs tad apvienotos ap zinātni – un tad es gribu, lai jūs reāli rīkotos.”

Lasi arī: 16 gadus vecā zviedru vides aktīviste Grēta Tūnberga turpina iedvesmot cilvēkus visā pasaulē.

Savukārt piektdien Ņujorkā ir gaidāms vērienīgs jauniešu streiks vides aizstāvībai. Ņujorkas pilsētas pašvaldība ir nolēmusi, ka 1,1 miljons Ņujorkas skolu audzēkņu drīkstēs piedalīties “globālajā klimata streikā” un viņiem nedraudēs sodi par mācību stundu neapmeklēšanu.

Protesta “globālais klimata streiks” laikā piektdien paredzēti klimata aktīvistu protesti ar simtiem tūkstošu cilvēku iesaistīšanos visā pasaulē, tostarp pasākumi ASV, Austrālijā, Dienvidāfrikā, Indijā, Japānā, Lielbritānijā, Vācijā un desmitiem citu valstu.

Demonstrācijas notiks dažas dienas pirms ANO klimata samita Ņujorkā, kur valdību vadītāji iesniegs savus ilgtermiņa plānus cīņai ar siltumnīcefektu izraisošo gāzu emisiju.

Tūnberga ir iedvesmojusi skolēnu protestus vismaz 100 valstīs. Daudz demonstrantu, lielākoties vidusskolēni, pēdējās divas piektdienas kopā ar Tūnbergu ir piedalījušies protestos pie ANO mītnes Ņujorkā.