Tūkstošiem Vācijas iedzīvotāju iziet ielās, lai protestētu pret tirdzniecības līgumu ar ASV

3 komentāri
Tūkstošiem Vācijas iedzīvotāju iziet ielās, lai protestētu pret tirdzniecības līgumu ar ASV
Foto: AFP / LETA

Tūkstošiem aktīvistu Hannoverē bija pulcējušies, lai pirms ASV prezidenta Obamas ierašanās protestētu pret gaidāmo Eiropas Savienības un ASV tirdzniecības un investīciju sadarbības līgumu.

Pēc vizītes Apvienotajā Karalistē, kur Obama aicināja Lielbritāniju palikt Eiropas Savienībā, tālāk viņš dosies uz Vācijas pilsētu Hannoveri, kurā viņam paredzēta tikšanās ar Eiropas Savienības amatpersonām un dalībvalstu pārstāvjiem par Transatlantisko tirdzniecības un investīcijas nolīgumu starp Eiropu un ASV.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču vēl pirms ASV prezidenta ierašanās Vācijā, vairāk nekā 35 000 cilvēku bija izgājuši pilsētas ielās, lai paustu savu neapmierinātību ar gaidāmo tirdzniecības vienošanos. Demonstrācijas dalībnieki norādīja – viņi ir noraizējušies, ka pēc līguma noslēgšanas varētu tikt apdraudētas gan viņu, gan pārējo eiropiešu tiesības.

Tikmēr ASV puse uzsvērusi, ka tirdzniecības nolīgums starp Eiropas Savienību un ASV radītu jaunas darbavietas, līdz pat vairākiem miljoniem cilvēku, kā arī veicinātu tirdzniecību, sekmējot cenu samazināšanos dažādām precēm un pakalpojumiem.

Arī Latvijai kā Eiropas Savienības dalībvalstij būs jāpauž sava attieksme par tirdzniecības vienošanos ar ASV. Tā kā līgumu ratifikācija ir Saeimas kompetence, ar līguma saturu drīkst iepazīties šaurs personu loks – Saeimas deputāti un atsevišķu ministriju pārstāvji. Turklāt dokuments atrodas slēgtā telpā un, iepazīstoties ar tā saturu, atļauts veikt tikai pierakstus, neizmantojot nekādas filmēšanas vai fotografēšanas ierīces.

TOP komentāri

 • Vinnijs Pūks
  0 0 0

  Vinnijs Pūks

  Šis darbelis latviešu rakstības ziņā atgādina IZGAIS DRIZNAKS.
  Kādu vielu iedarbībā autors to cepis?
  Tas nav normāli, TVnet!!!
 • esija
 • End of pax americana
  0 0 0

  End of pax americana

  Ar līguma saturu drīsk iepazītes šaurs personu loks, jo
  1. Latvija NAV neatkarīga demokrātiska republika.
  2. Latvijas valsts suverenā vara NEpieder Latvijas tautai.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl