Tūkstošiem musulmaņu Čečenijā protestē pret Charlie Hebdo karikatūrām

0 Komentāru
Tūkstošiem musulmaņu Čečenijā protestē pret Charlie Hebdo karikatūrām
FOTO: LETA

Simtiem tūkstoši musulmaņu izgājuši Čečenijas galvaspilsētas Groznijas ielās, paužot sašutumu par Francijas satīriskā žurnāla Charlie Hebdo publicētajām karikatūrām, kurās atainots pravietis Muhameds. Pasākuma rīkotājs, republikas saimnieks, Ramzans Kadirovs paziņojis, ka šie zīmējumi ir ”vulgāri un amorāli”. 

Nesot rokās lozungus, kas apliecina mīlestību pret pravieti Muhamedu, kā arī skandējot saukļus Allahs ir visvarens, cilvēki soļoja pa Čečenijas republikas galvaspilsētas galveno ielu.

Klātesošos vienoja pārliecība, ka Francijas laikrakstā Charlie Hebdo publicētās karikatūras ir apvainojums visiem musulmaņiem.

Francijas satīriskais žurnāls Charlie Hebdo pēc šomēnes piedzīvotā slaktiņa, laida klajā kārtējo žurnāla numuru uz kura bija attēlots raudošs pravietis Muhameds. Čečenijas līderis Ramzans Kadirovs, uzrunājot klātesošos, atzina, ka šāda rīcība bijusi pilnīgi lieka.

Kremļa atbalstītais Kadirovs, kuram ar radikālām metodēm izdevies apspiest separātisma tendences Čečenijā, šodien atkal demonstrēja savu spēju noorganizēt plaši apmeklētus pasākumus. Pērn apmēram 100 tūkstoši cilvēku izgāja ielās demonstrācijā, kas tika sarīkota par godu Krievijas prezidenta Vladimira Putina dzimšanas dienai.

0 Komentāru