Tūkstošiem cilvēku protestē pret tiesas spriedumu Katalonijas līderu prāvā

1 komentārs
Tūkstošiem cilvēku protestē pret tiesas spriedumu Katalonijas līderu prāvā
EPA / SCANPIX

Masu demonstrācijas un vardarbīgas protesta akcijas pagājušajā naktī uz otrdienu pārņēmušas vairākas Spānijas pilsētas.

Protestējot pret Spānijas Augstākās tiesas spriedumu 12 katalāņu neatkarības kustības līderu prāvā, ielās izgājuši tūkstošiem demonstrantu. Protesti ietekmējuši arī Barselonas starptautiskās lidostas darbu.

Pieprasot atcelt bargos sodus Katalonijas neatkarības līderiem, Barselonas starptautiskajā lidostā vairāki tūkstoši protestētāju iesaistījušies sadursmēs ar policiju. Lai izklīdinātu agresīvi noskaņoto pūli, policija izmantojusi gumijas lodes un asaru gāzi. Vismaz 200 cilvēki aizturēti, bet vēl vairāki desmiti sadursmēs ievainoti.

Barselonas lidosta ziņo, ka saistībā ar vardarbīgajiem protestiem atcelti kopumā 108 ienākošie un izejošie avioreisi.

Jau vēstīts, ka pirmdien Spānijas Augstākās tiesas priekšā stājās 12 Katalonijas neatkarības kustības un politiskie līderi. Tikai trijiem no viņiem piespriesti naudassodi. Tikmēr bijušais Katalonijas reģionālais vicepremjers Urials Džunkerass atzīts par vainīgu musināšanā uz dumpi un naudas izšķērdēšanā, – par to viņam 13 gadu ilgs cietumsods. Vēl trīs apsūdzētajiem 12 gadi jāpavada nebrīvē, pārējiem piespriesti deviņi līdz 12 gadi aiz restēm.

Tāpat Spānija izdevusi jaunu starptautisko orderi Katalonijas ekspremjera Karlesa Pudždemona aizturēšanai, kurš aizbēga uz Beļģiju, lai izvairītos no tiesāšanas par 2017. gada neveiksmīgo reģiona neatkarības mēģinājumu.

1 komentārs