Komentāri
Tūkstošiem cilvēku Krievijā piemin nogalināto opozīcijas politiķi Borisu Ņemcovu
Foto: EPA / LETA / AFP

Svētdien Krievijā tūkstošiem cilvēku piedalījās opozīcijas organizāciju kopīgi rīkotā akcijā, pieminot pirms diviem gadiem nogalināto opozīcijas politiķi Borisu Ņemcovu.

Galvaspilsētas Maskavas centrā notika gājiens, kurā pēc organizatoru un ziņu aģentūras “AFP” vērtējuma piedalījās apmēram 15 000 cilvēku. Dalībnieki nesa Krievijas karogus un plakātus, kuros tika kritizēta Kremļa politika un Krievijas agresija Ukrainā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Amatpersonas cenšas pārdot stāstu par to ka Putina popularitāte ir 90 procentu līmenī. Mēs cenšamies paskaidrot, ka tā nav taisnība, ka valsts ir dziļā krīzē un mums ir nepieciešama alternatīva,” teic opozīcijas līderis Vladimirs Milovs.

Foto

Gājienā piedalījās arī Krievijas ekspremjers Mihails Kasjanovs, kuru kāds uzbrucējs bija aplējis ar antiseptisko briljantzaļā šķīdumu, tāpēc prominentajam opozīcijas politiķim nācās iet ar zaļu seju. Valsts otrajā lielākajā pilsētā Sanktpēterburgā notika gājiens un mītiņš Marsa laukumā, kurā piedalījās vairāki tūkstoši cilvēku.

Pasākumi Ņemcova piemiņai notikuši arī citviet Krievijā, kā arī ārzemēs – Ņujorkā, Bostonā, Vankūverā un Prāgā. Boriss Ņemcovs tika nošauts 2015. gada 27. februārī Maskavas centrā, netālu no Kremļa. Pēc dažām nedēļām tika aizturēti pieci čečeni, kas tika apsūdzēti Ņemcova slepkavībā. Tomēr Ņemcova tuvinieki un opozīcija apgalvo, ka īstie slepkavības plānotāji nav atrasti.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl