Tukšas pludmales un viesnīcas… Terorisma skartās Turcijas tūrisms piedzīvo grūtus laikus

Pievienot komentāru
Tukšas pludmales un viesnīcas… Terorisma skartās Turcijas tūrisms piedzīvo grūtus laikus
Foto: Scanpix

Teroraktu un apvērsuma satricināto Turciju skārusi arī krīze tūrisma nozarē. Uz Turciju ceļojošo eiropiešu skaits samazinājies par vismaz 18%.

Vietējās tūrisma aģentūras regulāri saņem ceļojumu atteikumus un prognozē, ka situācija pasliktināsies. Galvenokārt ceļojumus atceļ Krievijas un Izraēlas tūristi, kuri veido  lielāko daļu no kopējā tūristu skaita. Lielus zaudējumus cieš arī Turcijas aviokompānija Turkish airlines un  viesnīcas.

”Stambula ir zaudējusi aptuveni 50% ienākumu. Strauji samazinājušās arī cenas. Ja iepriekš istaba četru vai piecu zvaigžņu viesnīcā maksāja no 100 – 130 eiro, tad tagad tie ir 40 līdz 50 eiro,” norāda Turcijas prezidents Redžeps Tajjips Erdogans.

Jaunākās ekonomistu prognozes liecina, ka mēneša laikā Turcijas tūrisma nozare cietīs vairāk nekā astoņu miljonu ASV dolāru lielus zaudējumus.  Pagājušajā nedēļā Turciju satricināja valsts apvērsuma mēģinājums. Tā laikā nogalināti vairāk nekā 290 cilvēki, bet vēl teju pusotrs tūkstotis ievainoti. Savukārt jūnija beigās, teroristu pašnāvnieku sarīkotos sprādzienos, Stambulas lielākajā lidostā bojā gāja 44, bet ievainoti tika vēl vismaz 240 cilvēki.