Trojas zirgs, guloši un bļaujoši protestētāji; gaisotne Strasbūrā pirms nozīmīgā balsojuma par CETA ir nokaitēta

Komentāri

Šodien Eiropas Parlaments debatēs un balsos par Eiropas Savienības un Kanādas visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu (CETA). Gaisotne pirms nozīmīgā balsojuma pie Eiropas Parlamenta ēkas ir nokaitēta. Neskatoties uz skaļajiem protestiem, ar 408 balsīm “PAR” Eiropas Parlaments pārliecinoši atbalsta brīvās tirdzniecības nolīgumu ar Kanādu (CETA).

Protestēt pret CETA ir sanākuši simtiem cilvēku. Pie ēkas ir novietots arī milzīgs zirgs, acīmredzot simbolizējot Trojas zirgu. Protesta dalībnieki ir nogūlušies uz zemes un izkliedz dažādus saukļus. Apsargi pie ēkas ir ļoti iecietīgi un nedzen prom protestētājus, kas bloķējuši ieeju. Deputāti un žurnālisti ir spiesti kāpt pāri. Protestētāji satraucas, ka līgums atstās negatīvu ietekmi uz vidi, pārtiku un palielinās korporāciju ietekmi.

Par spīti protestiem un dzīvajai cilvēku ķēdei, tiek prognozēts, ka Eiropas Parlaments šodien atbalstīs līgumu ar Kanādu.

CETA atceltu vairumu preču un pakalpojumu nodevas un atvērtu Kanādas publisko iepirkumu tirgu. Ekonomikas un tirdzniecības nolīgums, kas saīsinājumā tiek saukts par CETA, tika parakstīts pērnā gada 30. oktobrī Briselē, tomēr, lai tas stātos spēkā, vajadzīgs gan Eiropas Parlamenta, gan valstu nacionālo likumdevēju akcepts.

Foto

Lasi vēl