Trīs Krievijas laikraksti publicē paziņojumu aizturētā žurnālista Golunova aizstāvībai

Pievienot komentāru
Trīs Krievijas laikraksti publicē paziņojumu aizturētā žurnālista Golunova aizstāvībai
SPUTNIK/SCANPIX

Krievijas laikraksti “Kommersant”, “Vedomosti” un RBK pirmdien publicējuši kopīgu paziņojumu Maskavā aizturētā portāla “Meduza” žurnālista Ivana Golunova aizstāvībai, kurā akcentē, ka uzskata viņam izvirzītās apsūdzības mēģinājumā tirgot narkotikas par nepamatotām.

“Mēs neuzskatām izmeklēšanas sniegtos pierādījumus par Ivana Golunova vainu par pamatotiem,” teikts paziņojumā.

“Mēs neizslēdzam, ka Golunova aizturēšana un tai sekojušā apcietināšana ir saistīta ar viņa profesionālo darbību,” uzsver trīs laikrakstu redakcijas.

Paziņojumā sacīts, ka visi trīs laikraksti pieprasa “detalizēti pārbaudīt, vai likumu normām atbilst Ivana Golunova aizturēšanā iesaistīto Iekšlietu ministrijas darbinieku rīcība”, šīs pārbaudes rezultātus darīt zināmus plašsaziņas līdzekļiem un izmeklēšanu Golunova lietā veikt maksimāli atklāti.

Laikraksti sola, ka uzmanīgi sekos izmeklēšanas gaitai un tam, vai tajā tiek ievēroti likumi.

“Esam pārliecināti, ka šo prasību izpilde ir principiāli svarīga ne tikai Krievijas žurnālistu kopienai, bet Krievijas sabiedrībai kopumā,” akcentēts paziņojumā.

Visu trīs laikrakstu pirmdienas numuros pirmajā lappusē lieliem burtiem ir tikai viens teikums: “Es/mēs esam Ivans Golunovs.”

Jau ziņots, ka Golunovs tika aizturēts ceturtdien Maskavā, kad devies tikties ar informācijas avotu. Viņam izvirzītas apsūdzības mēģinājumā tirgot narkotikas, par ko draud 10 līdz 20 gadu cietumsods, un noteikts pirmstiesas drošības līdzeklis mājas arests.

Izmeklētāji skaidro, ka  Golunovs esot mēģinājis pārdot narkotisko vielu mefedronu. Golunovs  uzstāj, ka divas paciņas ar nezināmu vielu viņam “piesviestas”.

Krievijas Iekšlietu ministrijas Maskavas Galvenās pārvaldes tīmekļa vietnē līdzās ziņai par Golunova  aizturēšanu tika publicētas deviņas fotogrāfijas, kurās redzamas pakas ar narkotisku vielu, taču Golunova  tuvinieki norādīja, ka no deviņām fotogrāfijām tikai viena uzņemta žurnālista mājās, bet pārējie astoņi attēli uzņemti kaut kur citur. Vēlāk policija atzina, ka tikai viena fotogrāfija, kurā redzama pase, grāmatas un dažādas mantas, ir no žurnālista dzīvokļa.

Kā norāda “Meduza”,  Golunovs  Krievijā ir viens no pazīstamākajiem pētnieciskajiem žurnālistiem.

“Mēs esam pārliecināti, ka Ivans   Golunovs  nav vainīgs, turklāt mums ir pamats uzskatīt, ka   Golunovs  tiek vajāts saistībā ar viņa darbību žurnālistikā,” teikts medija ģenerāldirektores Gaļinas Timčenko un galvenā redaktora Ivana Kolpakova paziņojumā.

Žurnālistam pēdējo mēnešu laikā draudēts, un “mēs zinām, kura gatavotā teksta dēļ tas notika, nojaušam, kas bija draudētāji”, norāda  Golunova  kolēģi, solot, ka rūpīgi sekos visām likumsargu darbībām šajā lietā.

Golunovs  portālam “Meduza” rakstījis par Maskavas mērijas publiskajiem iepirkumiem, kā arī atkritumu un apbedīšanas biznesu.