Trīs dienas līdz prezidenta vēlēšanām Francijā pastiprinātas drošības kontroles

Komentāri

Francijas policija turpina šķetināt aizturēto teroristu identitātes. Līdz prezidenta vēlēšanām atlikušas trīs dienas, un tieši to priekšvakarā abi franči bija plānojuši uzbrukt kādam no kampaņā iesaistītajiem. Neoficiāli tiek uzskatīts, ka par upuri bija noskatīts konservatīvo kandidāts Fransuā Fijons.

Pēdējās dienas līdz prezidenta vēlēšanām Francijā norit saspringti. Bailēs no terora draudiem kandidātu uzstāšanās notiek pastiprinātas drošības kontroles apstākļos, turklāt spriedzi rada protesti un sadursmes dažādu grupu starpā.

Iekšlietu ministrija paziņojusi, ka aizvakar Marseļā aizturētie vīrieši, abi Francijas pilsoņi, plānojuši uzbrukumus tieši vēlēšanu priekšvakarā. Neoficiāli ir ziņas, ka viņu mērķis bijis konservatīvo kandidāts Fransuā Fijons, kurš par briesmām esot ticis brīdināts. Kampaņa tik un tā netiek pārtraukta, vēl līdz svētdienai cenšoties iegūt neizlēmušo franču balsis.

Fijons šobrīd nav starp reitingu līderiem, tomēr viņa popularitāte aug, un, mācoties no Lielbritānijas un ASV sociologu neveiksmēm precīzi prognozēt iznākumu, svētdien otrajā kārtā tiklab iekļūt var jebkuri divi no šobrīd četriem vadošajiem kandidātiem – konservatīvā Fijona, kreisā Melanšona, kurš ar hologrammas palīdzību “kampaņo” vairākās vietās vienlaikus, galēji labējās Lepēnas, kura solījusi izvest Franciju no Eiropas Savienības, un, visbeidzot, centriskā Makrona, kurš, tieši pretēji, iestājas par eiropeiskām vērtībām.

Otrā un izšķirošā prezidenta vēlēšanu kārta notiks divas nedēļas vēlāk.

Lasi vēl