Komentāri

Francijas policija identificējusi vēl vienu uzbrucēju, kurš uzspridzinājās Parīzes terorakta laikā, – tas bijis 23 gadus vecs Strasbūras iedzīvotājs Fueds Mohameds Agads, kurš pirms dažiem gadiem devies uz Sīriju. Tādējādi vēl vairāk gūts apstiprinājums, ka asiņainā uzbrukuma rīkotāji bijuši Eiropā mītoši radikāļi.

Avoti Francijas iekšlietu sistēmā tikmēr vēsta, ka identificētais uzbrucējs 2013. gada beigās kopā ar brāli un draugiem devies uz Sīriju. Lielākā daļa no viņiem aizturēti pērn pavasarī, kad atgriezušies Francijā. Parīzes terorakta veicējs nav bijis viņu vidū, jo toreiz palicis Sīrijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto:

Parīzes teroraktu īstenoja kopumā deviņi uzbrucēji, no kuriem visi gājuši bojā. Vairums no viņiem uzbrukuma laikā uzspridzinājās, pārējos nošāva policija. Vēl divi cilvēki tiek meklēti par dalību uzbrukumos vai par to organizēšanu. Viņu vidū ir 26 gadus vecais Salahs Abdeslams, kura meklēšanas operācija uz vairākām dienām paralizēja dzīvi Beļģijas galvaspilsētā Briselē.

“Svarīgi ir tas, ka izmeklēšana progresē, tiek noskaidroti uzbrukuma līdzdalībnieki, notiek aresti. Tas viss prasīs laiku un, saskaroties ar terorisma draudiem, kas diemžēl ir tepat līdzās, mums ir jāveic viss, lai atrastu teroristus,” pauda Manuels Valss, Francijas premjerministrs.

No mirušajiem teroristiem līdz šim nebija identificēti divi, tostarp viens no uzbrucējiem, kas sarīkoja slaktiņu Bataclan koncertzālē.

Video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl