Trešais terorists, kurš uzspridzinājās Parīzē, arī dzimis un audzis Francijā

Pievienot komentāru
Trešais terorists, kurš uzspridzinājās Parīzē, arī dzimis un audzis Francijā
AFP/LETA

Francijas policija identificējusi vēl vienu uzbrucēju, kurš uzspridzinājās Parīzes terorakta laikā, – tas bijis 23 gadus vecs Strasbūras iedzīvotājs Fueds Mohameds Agads, kurš pirms dažiem gadiem devies uz Sīriju. Tādējādi vēl vairāk gūts apstiprinājums, ka asiņainā uzbrukuma rīkotāji bijuši Eiropā mītoši radikāļi.

Avoti Francijas iekšlietu sistēmā tikmēr vēsta, ka identificētais uzbrucējs 2013. gada beigās kopā ar brāli un draugiem devies uz Sīriju. Lielākā daļa no viņiem aizturēti pērn pavasarī, kad atgriezušies Francijā. Parīzes terorakta veicējs nav bijis viņu vidū, jo toreiz palicis Sīrijā.

Foto:

Parīzes teroraktu īstenoja kopumā deviņi uzbrucēji, no kuriem visi gājuši bojā. Vairums no viņiem uzbrukuma laikā uzspridzinājās, pārējos nošāva policija. Vēl divi cilvēki tiek meklēti par dalību uzbrukumos vai par to organizēšanu. Viņu vidū ir 26 gadus vecais Salahs Abdeslams, kura meklēšanas operācija uz vairākām dienām paralizēja dzīvi Beļģijas galvaspilsētā Briselē.

“Svarīgi ir tas, ka izmeklēšana progresē, tiek noskaidroti uzbrukuma līdzdalībnieki, notiek aresti. Tas viss prasīs laiku un, saskaroties ar terorisma draudiem, kas diemžēl ir tepat līdzās, mums ir jāveic viss, lai atrastu teroristus,” pauda Manuels Valss, Francijas premjerministrs.

No mirušajiem teroristiem līdz šim nebija identificēti divi, tostarp viens no uzbrucējiem, kas sarīkoja slaktiņu Bataclan koncertzālē.

Video!