Treija-Masī: Latvijas droniem, IKT risinājumiem un e-komercijai ir eksporta attīstības potenciāls uz Japānu

0 Komentāru

Japānas tirgū perspektīvas ir Latvijas droniem, Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) risinājumiem un e-komercijai, intervijā TV3 ziņu raidījumā “900 sekundes” sacīja Latvijas vēstniece Japānā Dace Treija-Masī.

Viņa sacīja, ka Latvijas eksports uz Japānu pieaug ik gadu, protams, izņemot pēdējo – pandēmijas gadu, kad tirdzniecības apmērs samazinājās. Īpaši Latvijas eksporta pieaugums bija vērojams pēc Eiropas Savienības un Japānas ekonomiskās partnerības līguma stāšanās spēkā. Japānā Latvijas pārtikas produkti ir ļoti atpazīti, šīs valsts veikalos var iegādāties dažādu Latvijas pārtikas ražotāju produkciju, tostarp “Dobeles dzirnavnieka”, “Rāmkalnu” produkciju, “Pūres” un “NelleUlla” šokolādi, kā arī sidru un šprotes.

“Ir prieks, ka Latvijas pārtikas ražotāji ir izmantojuši dažādas iespējas, tajā skaitā lielāko Āzijā organizēto pārtikas produktu izstādi “Foodex”, aktīvi ņēmuši dalību un tam ir konkrēts rezultāts,” uzsvēra Latvijas vēstniece Japānā.

Viņa piebilda, ka tāpat Japānā ir pazīstama “Grindex” produkcija un Latvijas kokrūpniecības produkcijas. Taču ir arī jaunas jomas, kurās Latvijas uzņēmējiem Japānā ir perspektīvas, tostarp droni, kuri jau sāk ienākt Japānā un mēra radiācijas līmeni Fukušimā. Tāpat arī dažādi IKT risinājumi, kas Japānu ļoti interesē, piemēram, IKT risinājumi finanšu jomā, mežu apsaimniekošanas un serveru drosības, uzraudzības jomā. ” IKT ir joma, kur ir iespējams sadarboties,” viņa darīja zināmu.

Latvijas vēstniece Japānā saskata perspektīvas arī Latvijas e-komercijai, jo Japāna pēc līguma ar Eiropas Savienību spēkā stāšanās palašina savu eksportu un Japānas kompānijas meklē jaunus maršrutus, kā savu produkciju sūtīt uz Eiropu, kur lidostai “Rīga” var būt ļoti liela nozīme.

Treija-Masī pauda cerību, ka atjaunosies tūrisms, jo pirms pandēmijas Latvijas tūristi ļoti bija iecienījuši braukt uz Japānu. Arī tiešais avioreiss starp Latviju un Japānu esot tālākas nākotnes jautājums, pirmais solis uz tiešajiem reisiem būtu čartrreisi, kurus jāmēģina atjaunot.

Viņa teica, ka arī Japānas kompānijām ir interese investēt Latvijā. Japānas investori un lielās Japānas kompānijas jau atrodas Latvijā. No aktuālajiem projektiem Japānas kompānijām ir liela interese par “Rail Baltic”.

0 Komentāru