Komentāri
Trauksme Parīzē: ar “Allāha” vārdu uz lūpām vīrietis mēģina iebrukt policijas iecirknī un tiek nošauts
Foto: EPA / LETA

Karikatūras žurnāla Charlie Hebdo slaktiņa gadadienā Parīzi atkal pāršalkusi trauksme. Kāds vīrietis, izkliedzot saukli par Allāha varenību, mēģinājis iebrukt policijas iecirknī, taču nošauts. Tas noticis laikā, kad Parīzē norisinājās vērienīgi Charlie Hebdo terorakta upuru piemiņas pasākumi.

Bloķētas ielas, policisti ar automātiem un trauksme – ceturtdien, gadu pēc asiņainā uzbrukuma karikatūristiem, kas kariķēja pravieti Muhamedu, Parīzē atkal valda ļoti nepatīkama gaisotne. Kāds vīrietis, vicinot nazi un kliedzot: “Allah Akbar!”, skrēja policijas iecirkņa virzienā, taču tika nošauts. Nekavējoties pilsētā sākās ārkārtas drošības pasākumi. Policisti veica pārbaudes gan ielās, gan metro un tuneļos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr Charlie Hebdo redaktors intervijā akcentējis, ka žurnāls negrasās padoties teroristu spiedienam un arī turpmāk nekautrēsies no provokatīviem izdevumiem: “Mēs nedzīvojam kā cietumā, labākais pierādījums ir tas, ka turpinām savu darbību. Kuaši brāļi pēc apšaudes izskrēja ārā no redakcijas, kliedzot: Mēs nogalinājām Šarlī! Nē, viņi nenogalināja. Mēs turpinām darboties.”

Foto

Atceres pasākumos Parīzē piedalījās kā politiķu elite, tā vienkāršie iedzīvotāji. Šis un līdzīgi satīras žurnāli man un manai paaudzei nozīmē ko vairāk nekā tikai izdevumu. Tā ir vārda brīvība. Jā, dažkārt karikatūras šokē arī mani, taču tie ir tikai zīmējumi, un mums jāprot par tiem pasmieties.

Pagājušā gada 7. janvārī divi teroristi nošāva 11 cilvēkus, lielākoties Charlie Hebdo karikatūristus. Krīze turpinājās vairākas dienas, kad noziedznieki bēguļoja, bet viņu kompanjons saņēma ķīlniekus kādā košera veikalā. Kopumā gāja bojā 17 cilvēki.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl