Komentāri
Trauksme Islandē – valsts gatavojas lielākā vulkāna izvirdumam
Foto: Scanpix / Imago

Islandes varasiestādes publicējušas ārkārtas evakuācijas plānus valsts lielākā vulkāna izvirduma gadījumam, kam pēdējā laikā novērota pastiprināta aktivitāte.

Plāni aptver zonu ap Ēraifajēkitlu un to ietvaros paredzēts sūtīt īsziņas angļu un islandiešu valodā, paziņoja Civilās aizsardzības un krīžu vadības departaments. Zonā pastāvīgi mīt 120 cilvēki, taču to arī apmeklē simtiem tūristu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Islandes Universitātes ģeologs Magnuss Tumi Gudmundsons sacīja, ka vulkāna nogāzēs novērots kūstoša sniega ūdens, kas liek domāt par paaugstinātu ģeotermālo aktivitāti, kā arī gada laikā bijis vairāk zemestrīču.

Zinātnieki nevar pateikt, cik lielas ir izvirduma briesmas, viņš piebilda.

Ēraifajēkitls pēdējo reizi izvirda 1727. gadā. Tas ir valsts augstākais vulkāns un klāts ar sniegu un ledāju. Izvirduma gadījumā ledājs izkustu un izraisītu plašus plūdus, bet tā izmestie pelni varētu radīt problēmas aviosatiksmei.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 2

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl