Komentāri
Trauksme Islandē – valsts gatavojas lielākā vulkāna izvirdumam
Foto: Scanpix / Imago

Islandes varasiestādes publicējušas ārkārtas evakuācijas plānus valsts lielākā vulkāna izvirduma gadījumam, kam pēdējā laikā novērota pastiprināta aktivitāte.

Plāni aptver zonu ap Ēraifajēkitlu un to ietvaros paredzēts sūtīt īsziņas angļu un islandiešu valodā, paziņoja Civilās aizsardzības un krīžu vadības departaments. Zonā pastāvīgi mīt 120 cilvēki, taču to arī apmeklē simtiem tūristu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Islandes Universitātes ģeologs Magnuss Tumi Gudmundsons sacīja, ka vulkāna nogāzēs novērots kūstoša sniega ūdens, kas liek domāt par paaugstinātu ģeotermālo aktivitāti, kā arī gada laikā bijis vairāk zemestrīču.

Zinātnieki nevar pateikt, cik lielas ir izvirduma briesmas, viņš piebilda.

Ēraifajēkitls pēdējo reizi izvirda 1727. gadā. Tas ir valsts augstākais vulkāns un klāts ar sniegu un ledāju. Izvirduma gadījumā ledājs izkustu un izraisītu plašus plūdus, bet tā izmestie pelni varētu radīt problēmas aviosatiksmei.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl