Komentāri
TrasAsia piloti pirms katastrofas ziņojuši par dzinēja aizdegšanos
Foto: AFP/LETA

Šodien Taivānā avarējusi pasažieru lidmašīna, kurā atradās 58 cilvēki. 15 no viņiem brīnumainā kārtā ir izdevies palikt dzīviem, par spīti tam, ka lidaparāts iegāzās upē un salūza. Dramatisko ainu, kad lidaparāts aizķer tiltu īsi pirms iegāšanās upē iemūžinājis kāds autovadītājs. 

Aviokompānijas Transasia lidmašīna nogāzās īsi pēc pacelšanās no Taipejas lidostas, lai dotos uz kādu salu Ķīnas dienvidaustrumos. Tiek ziņots, ka pēdējais pilotu vēstījums gaisa satiksmes kontrolieriem bijis trauksmes signāls un viņi ziņojuši par dzinēja aizdegšanos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šodien notikusī traģēdija ir jau otrā, kurā iesaistīts konkrētās markas lidaparāts un šī pati aviokompānija. Pagājušā gada jūlijā Transasia lidmašīnas avārijā gāja bojā 48 cilvēki. Aviokompānijas vadība šodien publiski atvainojās par notikušo.

TransAsia kopš pagājušā gada vidus ir ciešā Aviācijas Administrācijas uzmanības lokā, ir veiktas daudzas pārbaudes. Tāpēc šobrīd gan mūsu lidmašīnas, gan lidojuma drošības sistēmas atbilst ļoti stingrām prasībām. Šī iemesla dēļ arī mēs ļoti vēlamies saprast, kas izraisīja šī jauņā lidmašīnas modeļa avāriju. Tomēr šobrīd es nevaru izteikt nekādus pieņēmumus.

Lidmašīna, kurā atradās 58 cilvēki, pārsvarā Ķīnas pilsoņi, iegāžoties upē, salūza un daļēji nogrima. Glābējiem izdevies no lidmašīnas izvilkt 15 ievainotus cilvēkus, to vidū arī kādu mazu bērnu. Vismaz 25 cilvēki ir gājuši bojā, pārējos vēl nav izdevies atrast.

Izmantojot ceļamkrānus, lidmašīnas korpuss vēlāk tika izcelts no ūdens. Tomēr pagaidām apmēram 20 cilvēku liktenis ir neskaidrs un glābšanas dienestu pārstāvji pauž pārliecību, ka diez vai kādam no viņiem ir izdevies izdzīvot.

Tikmēr izmeklētāju rīcībā nonākušas abas lidojuma ieraksta ierīces jeb tā dēvētās melnās kastes, kas varētu viest skaidrību par šīs traģēdijas iemesliem.

Lasi vēl