Komentāri

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien, 25. maijā, viesojas Briselē. Beļģijas galvaspilsētā šajās dienās notiek NATO līderu samits, un tas iesācies ar apņēmīgiem paziņojumiem.

Lai Trampam uzlabotu noskaņojumu, alianse nolēmusi oficiāli pievienoties ASV vadītajai koalīcijai pret teroristu grupējumu “Islāma valsts”, un arī jautājums par attiecībām ar Krieviju netiks īpaši aktualizēts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Runas par to, ka alianse varētu oficiāli pievienoties ASV vadītajai koalīcijai pret teroristu grupējumu “Islāma valsts”, gaisā virmoja jau kādu laiku. Arī Tramps vairākkārt aicinājis NATO aktīvāk iesaistīties cīņā pret terorismu. Un tieši ar šādi paziņojumu šodien klajā nāca NATO ģenerālsekretārs Jens Stoltenbergs. Tiesa, kaujas operācijās pret ekstrēmistiem alianses dalībvalstis nepiedalīsies.

“Ir svarīgi, ka NATO pievienosies koalīcijai, jo tas sūta spēcīgu signālu par apņēmību cīnīties ar terorismu, kā arī uzlabos mūsu praktiskās atbalsta spējas. Nodrošināsim lielāku uzraudzības un kontroles sistēmu, piemēram, ar izlūklidmašīnām, mums būs plašāka informācijas apmaiņa,” paziņoja Stoltenbergs.

NATO arī veidos pretterorisma izlūkošanas nodaļu, fokusējoties uz kaujiniekiem no Eiropas, kas dodas pievienoties džihādistiem uz Irāku un Sīriju. Trampa komanda gan Eiropā ieradusies ar vēl kādu Amerikai aktuālu jautājumu – to, cik naudas katra dalībvalsts atvēl NATO. Trampa administrācija vairākkārt akcentējusi, ka sagaida, lai tiktu tērēti 2% no IKP.

Pirms NATO samita Tramps tikās arī ar Eiropadomes prezidents Donaldu Tusku. Pēc sarunām ar Baltā nama saimnieku Tusks paziņoja, ka Eiropas Savienība un ASV nav vienisprātis jautājumos par klimata pārmaiņu ierobežošanu, tirdzniecību un attiecībām ar Krieviju. Savukārt Ukrainas konflikta jautājumā līderiem domas sakrītot.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl