Komentāri

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien, 25. maijā, viesojas Briselē. Beļģijas galvaspilsētā šajās dienās notiek NATO līderu samits, un tas iesācies ar apņēmīgiem paziņojumiem.

Lai Trampam uzlabotu noskaņojumu, alianse nolēmusi oficiāli pievienoties ASV vadītajai koalīcijai pret teroristu grupējumu “Islāma valsts”, un arī jautājums par attiecībām ar Krieviju netiks īpaši aktualizēts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Runas par to, ka alianse varētu oficiāli pievienoties ASV vadītajai koalīcijai pret teroristu grupējumu “Islāma valsts”, gaisā virmoja jau kādu laiku. Arī Tramps vairākkārt aicinājis NATO aktīvāk iesaistīties cīņā pret terorismu. Un tieši ar šādi paziņojumu šodien klajā nāca NATO ģenerālsekretārs Jens Stoltenbergs. Tiesa, kaujas operācijās pret ekstrēmistiem alianses dalībvalstis nepiedalīsies.

“Ir svarīgi, ka NATO pievienosies koalīcijai, jo tas sūta spēcīgu signālu par apņēmību cīnīties ar terorismu, kā arī uzlabos mūsu praktiskās atbalsta spējas. Nodrošināsim lielāku uzraudzības un kontroles sistēmu, piemēram, ar izlūklidmašīnām, mums būs plašāka informācijas apmaiņa,” paziņoja Stoltenbergs.

NATO arī veidos pretterorisma izlūkošanas nodaļu, fokusējoties uz kaujiniekiem no Eiropas, kas dodas pievienoties džihādistiem uz Irāku un Sīriju. Trampa komanda gan Eiropā ieradusies ar vēl kādu Amerikai aktuālu jautājumu – to, cik naudas katra dalībvalsts atvēl NATO. Trampa administrācija vairākkārt akcentējusi, ka sagaida, lai tiktu tērēti 2% no IKP.

Pirms NATO samita Tramps tikās arī ar Eiropadomes prezidents Donaldu Tusku. Pēc sarunām ar Baltā nama saimnieku Tusks paziņoja, ka Eiropas Savienība un ASV nav vienisprātis jautājumos par klimata pārmaiņu ierobežošanu, tirdzniecību un attiecībām ar Krieviju. Savukārt Ukrainas konflikta jautājumā līderiem domas sakrītot.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl