1 komentārs

ASV prezidents Donalds Tramps vizīti Eiropā sācis ar blīkšķi, kārtējo reizi vainojot eiropiešus taupīšanā uz ASV rēķina. Viņš arī nodēvējis Vāciju par “Krievijas gūstekni” gāzes piegāžu dēļ.

Tramps vēl nebija paspējis paēst pirmo maltīti Eiropā, kā jau izraisīja pirmo diplomātisko skandālu. Sākot svinīgās brokastis Briselē ar NATO ģenerālsekretāra Jensu Stoltenbergu, viņš atkārtoti ļoti asi kritizējis Vāciju, ar kuras kancleri Angelu Merkeli Trampam ir ļoti vēsas attiecības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šoreiz, papildus jau ierastajām žēlabām, ka eiropieši paļaujas uz ASV aizsardzību un paši netērē pietiekami daudz drošībai, Tramps krita krāgā vāciešiem par to, ka viņi esot pārāk atkarīgi no Krievijas dabasgāzes piegādēm.

Donalds Tramps
ASV prezidents

Jūs paskatieties uz tādām valstīm kā Polija un citas, kas nepieņem Krievijas gāzi, jo negrib būt Krievijas gūsteknes. Bet Vācija, manuprāt, ir Krievijas gūstekne, jo tā tik daudz enerģijas saņem no Krievijas. Tad kādēļ mums būtu jāaizsargā Vācija, kamēr viņi tik daudz enerģijas saņem no Krievijas? Paskaidrojiet to! To nevar paskaidrot!

Jāpiebilst, ka Vācijas plāni būvēt jaunu dabasgāzes cauruļvadu “Nordstream 2” uz Krieviju nav pa prātam arī Latvijai un citām Baltijas jūras valstīm. Vācijas līderi Trampa kritiku noraida gan daudz mierīgākā tonī nekā ASV līderis.

Angela Merkele
Vācijas kanclere

Es vēlos pateikt, ka esmu pati piedzīvojusi laikus, kad daļu Vācijas kontrolēja Padomju Savienība, un esmu ļoti laimīga, ka mūsdienās varam dzīvot apvienotā un brīvā Vācijā, kas savus lēmumus pieņem pilnīgi neatkarīgi.

Jāpiebilst, ka NATO samitā alianses 29 dalībvalstu līderi trešdien spriež ne tikai par tēriņiem aizsardzībai, bet arī par to, kā pastiprināt Baltijā un Polijā izvietotās alianses kaujas grupas Krievijas atturēšanai. Lai to panāktu, esot jāuzlabo militārā mobilitāte pāri NATO robežām Eiropā, lai ātrāk sniegtu atbalstu uzbrukuma gadījumā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl