Komentāri
Tramps: Vācija ir parādā NATO “milzīgi daudz naudas”
Foto: Scanpix

ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka Vācija ir parādā NATO “milzīgi daudz naudas” un Amerikai ir “jāsaņem vairāk” par to, ka tā garantē Vācijas drošību.

Tas ir pretrunā ar Trampa piektdienas izteikumiem pēc viņa pirmās tikšanās ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli Baltajā namā. Lai gan ASV prezidents uzsvēra, ka NATO dalībvalstis ASV ir parādā daudz naudas, Tramps slavēja Vācijas lēmumu palielināt aizsardzības budžetu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mūsu tikšanās laikā es pateicos kanclerei Merkelei par Vācijas valdības apņemšanos palielināt izdevumus aizsardzībai, lai tie pakāpeniski sasniegtu divus procentus no iekšzemes kopprodukta,” teic Tramps.

Tikmēr plašu uzmanību izpelnījies nenotikušais rokasspiediens. Kad Tramps un Merkele pozēja fotogrāfiem, kuri abus aicināja sarokoties, arī Vācijas kanclere Baltā nama saimniekam vaicāja, vai viņš vēlas sarokoties? Taču Tramps šo jautājumu ignorēja, un roku tā arī nepaspieda. Iepriekš abi līderi viens otru daudz kritizējuši, jo viņiem ir krasi atšķirīgi viedokļi virknē jautājumu, tostarp par tirdzniecību un imigrācijas politiku.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl