Tramps uzrunā tautu un pieprasa 5,7 miljardus dolāru tērauda barjerai gar Meksikas robežu

0 Komentāru
Tramps uzrunā tautu un pieprasa 5,7 miljardus dolāru tērauda barjerai gar Meksikas robežu
REUTERS/SCANPIX

ASV prezidents Donalds Tramps otrdienas vakarā teica savu pirmo televīzijas pārraidīto uzrunu valsts iedzīvotājiem no Ovālā kabineta, nosaucot nelegālo imigrāciju par “augošu krīzi”, kas kaitē miljoniem amerikāņu, un pieprasot piešķirt 5,7 miljardus ASV dolāru tērauda barjeras izveidošanai gar robežu ar Meksiku.

Prezidents atturējās no ārkārtas stāvokļa izsludināšanas uz robežas, bet uzsvēra nepieciešamību samazināt nelegālās narkotiku tirdzniecības radītos zaudējumus, kas esot 500 miljardi dolāru gadā.

“Pastāv augoša humānā un drošības krīze uz mūsu dienvidu robežas. Muitas un robežsardzes aģenti katru dienu sastopas ar tūkstošiem nelegālo imigrantu, kas mēģina iekļūt mūsu valstī,” sacīja Tramps.

“Mums vairs nav vietas, kur viņus turēt, un mums nav iespējas viņus tūlīt nosūtīt atpakaļ uz viņu valsti. Amerika ar lepnumu uzņem miljoniem likumīgu imigrantu, kuri bagātina mūsu sabiedrību un dod ieguldījumu mūsu nācijai. Bet visiem amerikāņiem kaitē nekontrolēta nelegālā imigrācija.”

Tramps vairākas dienas bija apsvēris iespēju izsludināt ārkārtas stāvokli uz robežas, lai iegūtu pilnvaras apiet Kongresu, kurš līdz šim ir atteicies finansēt viņa solītā robežmūra projektu, un saņemtu no bruņoto spēku budžeta līdzekļus šīs barjeras būvniecībai.

Tramps deviņas minūtes garajā uzrunā nepieminēja šo ārkārtas stāvokļa ideju, bet vēlreiz aicināja uz barjeras izveidošanu gar robežu un runāja par “vispārēju pieeju”, kas izmantotu tehnoloģiju narkotiku un ieroču noteikšanai.

“Pēc demokrātu pieprasījuma tā būs tērauda barjera, nevis betona mūris. Šī barjera ir absolūti svarīga robežas drošībai. Tā arī ir tas, ko mūsu profesionāļi pie robežas grib un kas viņiem ir vajadzīgs,” sacīja ASV prezidents.

0 Komentāru