Tramps uz Davosu atvedis ziņas par mieru un labklājību

Pievienot komentāru
Tramps uz Davosu atvedis ziņas par mieru un labklājību
Foto: AP / LETA

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien, 25. janvārī, ieradās Davosas ekonomikas forumā. Ar lielu nepacietību tiekot gaidīta Trampa uzstāšanās piektdien.

Tramps tiek uzskatīts kā neprognozējams, un arī viņa priekšstati par valstu sadarbību būtiski atšķiras no citiem Davosas foruma dalībniekiem.

ASV prezidents Šveicē ieradās rīta pusē. Pēc izkāpšanas no lidmašīnas viņš taisnā ceļā devās uz helikopteru, ar ko aizlidoja uz sniegoto Davosas ciematu. Trampa vizīte ekonomikas forumā ir vēsturiska, jo viņš kļuvis par otro ASV prezidentu, kurš apmeklējis šo pasākumu. 2000. gadā uz turieni devās Bils Klintons.

Tramps jau ticies ar Lielbritānijas premjerministri Terēzu Meju un Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu. “Mūsu valstu attiecības nekad nav bijušas tik stipras. Saistībā ar Izraēlu mēs runājām par vairākām lietām, tostarp – par tirdzniecību, bet liels un vēsturisks solis ir ASV lēmums pārcelt vēstniecību no Telavivas uz Jeruzalemi,” norādīja Tramps.

Pēc tikšanās ar Netanjahu Tramps arī paziņoja, ka aizturēs palestīniešiem paredzēto finansiālo palīdzību, līdz viņi piekritīs iesaistīties ASV organizētās miera sarunās ar Izraēlu.

Tikmēr lielākā intriga ir 26. janvārī gaidāmā Trampa uzruna. Viņš pats pavēstījis, ka uz Davosu atvedis ziņas par mieru un labklājību. Labas ziņas no Baltā nama saimnieka gaida arī mūsu kaimiņvalsts Lietuvas prezidente. “Protams, tā ir iespēja mainīt viedokļus un meklēt risinājumus kopā. Pasaule ir globāla, un mums ir vajadzīgi globāli risinājumi. Nav citas iespējas, kā būt kopā un neizolēt vienam otru,” sacīja Grībuskaite.

Atgādinām, ka Davosā šobrīd atrodas arī Latvijas premjers Māris Kučinskis, kurš ceturtdien tikās ar OECD jeb Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas ģenerālsekretāru Anhelu Guriju, savukārt iepriekš plānotā saruna ar Skandināvijas telekomunikāciju uzņēmuma “Telia” vadību izpalika.