Tramps un Meja: Krievija un Sīrija ir atbildīgas par humāno katastrofu Austrumgutā

0 Komentāru
Tramps un Meja: Krievija un Sīrija ir atbildīgas par humāno katastrofu Austrumgutā
Foto: AP / Scanpix

Krievija un Sīrija ir atbildīgas par cilvēku ciešanām Sīrijas nemiernieku kontrolētajā Austrumgutas anklāvā, svētdien telefonsarunā atzinuši ASV prezidents Donalds Tramps un Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja.

“Viņi bija vienisprātis, ka tā ir humānā katastrofa un ka galvenā atbildība par satriecošajām cilvēku ciešanām gulst uz Sīrijas režīmu un Krieviju kā šā režīma galveno atbalstītāju,” paziņojis Mejas birojs Dauningstrītā.

“Krievijai un citiem, kas var ietekmēt Sīrijas režīmu, ir jārīkojas, lai apturētu vardarbības kampaņu un pasargātu civiliedzīvotājus,” uzsvēruši abi līderi.

Kā svētdien paziņoja Londonā bāzētā nevalstiskā organizācija “Sīrijas Cilvēktiesību observatorija” (SOHR), režīma spēki pārņēmuši vairāk nekā ceturto daļu anklāva galvaspilsētas Damaskas pievārtē.

Lēsts, ka aplenkumā atrodas 393 000 cilvēki un uzlidojumos, artilērijas apšaudēs un raķešu triecienos kopš 18. februāra nogalināti vairāk nekā 640 civiliedzīvotāji, tai skaitā daudz bērnu.

Civiliedzīvotāji cenšas pamest Austrumgutu. ANO autokolonnai, kam svētdien bija paredzēts turp nogādāt palīdzības sūtījumu, nav izdevies sasniegt anklāva lielāko pilsētu Dūmu, nesaņemot Sīrijas amatpersonu atļauju.

0 Komentāru