Komentāri
Tramps turpina tradīciju un pasargā divus tītarus no Pateicības dienas mielasta galda
Tītaru apžēlošanas tradīcija ir ar jau visai senu vēsturi. (AFP/LETA)

Ceturtdien, 23. novembrī,  Amerikas Savienotajās Valstīs tiks svinēta Pateicības diena, kad cilvēki pasakās viens otram par to, kas viņiem ir dots.

Šajā dienā galdā tiek celts teju nepieveicams mielasts, kura centrā ir cepts tītars. Un šajā valstī pastāv interesanta tradīcija – tītaru prezidentālā apžēlošana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tītaru apžēlošanas tradīcija ir ar jau visai senu vēsturi. Pateicības dienas laikā tā brīža valsts prezidents divus viņam piešķirtos tītarus pasargā no svētku mielasta galda un viņi tiek nodoti fermām vai zoodārziem, lai tur aizvadītu turpmāko dzīvi.

Uzskatīts, ka šī tradīcija varētu būt aizsākusies jau ļoti sen, taču īpatnējā procedūra vēl bija neskaidra. Tagad gan šī prakse jau iesakņojusies un tiek gaidīta ar nepacietību. Formālu apžēlošanu uzsāka Džordžs Vokers Bušs, un tagad kārta ir arī Donaldam Trampam.

Šogad abi tītari vārdā Stilbiņš un Kauliņš laiku pirms apžēlošanas pavadīja greznas viesnīcas numuriņā. Pati ceremonija gan notiek Baltā nama dārzā, bet pirms tam abi putni tiek izrādīti Baltā nama viesiem.

Jau nolemts, ka abi apžēlotie pēc tam nonāks Virdžīnijas Tehniskajā universitātē.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl