Komentāri
Tramps turpina tradīciju un pasargā divus tītarus no Pateicības dienas mielasta galda
Tītaru apžēlošanas tradīcija ir ar jau visai senu vēsturi. (AFP/LETA)

Ceturtdien, 23. novembrī,  Amerikas Savienotajās Valstīs tiks svinēta Pateicības diena, kad cilvēki pasakās viens otram par to, kas viņiem ir dots.

Šajā dienā galdā tiek celts teju nepieveicams mielasts, kura centrā ir cepts tītars. Un šajā valstī pastāv interesanta tradīcija – tītaru prezidentālā apžēlošana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tītaru apžēlošanas tradīcija ir ar jau visai senu vēsturi. Pateicības dienas laikā tā brīža valsts prezidents divus viņam piešķirtos tītarus pasargā no svētku mielasta galda un viņi tiek nodoti fermām vai zoodārziem, lai tur aizvadītu turpmāko dzīvi.

Uzskatīts, ka šī tradīcija varētu būt aizsākusies jau ļoti sen, taču īpatnējā procedūra vēl bija neskaidra. Tagad gan šī prakse jau iesakņojusies un tiek gaidīta ar nepacietību. Formālu apžēlošanu uzsāka Džordžs Vokers Bušs, un tagad kārta ir arī Donaldam Trampam.

Šogad abi tītari vārdā Stilbiņš un Kauliņš laiku pirms apžēlošanas pavadīja greznas viesnīcas numuriņā. Pati ceremonija gan notiek Baltā nama dārzā, bet pirms tam abi putni tiek izrādīti Baltā nama viesiem.

Jau nolemts, ka abi apžēlotie pēc tam nonāks Virdžīnijas Tehniskajā universitātē.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl