Tramps telefonsarunā ar Ķīnas prezidentu apspriež koronavīrusa izplatību

0 Komentāru
Tramps telefonsarunā ar Ķīnas prezidentu apspriež koronavīrusa izplatību
REUTERS / SCANPIX

ASV prezidents Donalds Tramps telefonsarunā ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu piektdien apspriedis jaunā koronavīrusa izplatību un paudis ticību Ķīnas spējām cīnīties ar šo epidēmiju, paziņojis Baltais nams.

Tramps “pauda ticību Ķīnas spēkam un elastīgumam”, saskaroties ar jaunā koronavīrusa uzliesmojumu, teikts Baltā nama paziņojumā.

“Abi līderi vienojās turpināt plašu komunikāciju un sadarbību starp abām pusēm,” norādīts paziņojumā.

Ķīnas oficiālā ziņu aģentūra “Siņhua” vēstīja, ka Sji telefonsarunā aicinājis ASV reaģēt atbildīgi uz vīrusa izplatību.

Ķīnas Ārlietu ministrija iepriekš sūdzējās, ka ASV evakuē savus pilsoņos no Uhaņas, bet nesniedz palīdzību Ķīnai.

Ķīna arī izteikusies, ka citām valstīm, kas ceļotājus no Ķīnas ievietojušas karantīnā vai aizliegušas viņiem ceļot tālāk, būtu jāseko līdzi  ANO Pasaules Veselības organizācijas (PVO) rekomendācijām par samērīgu reaģēšanu uz vīrusa radītajiem draudiem.

Ķīnas Komunistiskās partijas laikraksts “Global Times” ziņoja, ka Sji sacījis Trampam, ka Ķīna ir pilnībā spējīga pārvarēt koronavīrusa uzliesmojumu un “Ķīnas ekonomikas ilgtermiņa pozitīvā tendence paliek nemainīga”.

Baltais nams ziņoja, ka abu valstu līderi arī apsprieduši “pirmās fāzes” tirdzniecības vienošanās noslēgšanu starp ASV un Ķīnu un apliecinājuši savu gatavību īstenot šo vienošanos.

Kā iepriekš vēstīts, jaunā koronavīrusa upuru skaits Ķīnā ir pieaudzis līdz 636 cilvēkiem, no kuriem 73 miruši pēdējo 24 stundu laikā, piektdien ziņoja veselības aprūpes amatpersonas.

Saskaņā ar Ķīnas Nacionālās veselības komisijas datiem pieaudzis arī apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits, sasniedzot 31 161.

Pēdējo 24 stundu laikā miruši 73 vīrusa upuri, tai skaitā 69 – vīrusa uzliesmojuma epicentrā Hubei provincē. Šajā provincē arī reģistrēti 2447 jauni inficēšanās gadījumi.

Lasi vēl No koronavīrusa miris ārsts, kurš pirmais brīdināja par vīrusa uzliesmojumu

Jaunā koronavīrusa (2019-nCoV) gadījumi ir apstiprināti vairāk nekā 20 valstīs. Jau ziņots, ka ANO Pasaules Veselības organizācija (WHO) 30.janvārī izsludināja starptautisko ārkārtas situāciju saistībā ar jaunā koronavīrusa infekcijas uzliesmojumu Ķīnā.

Karte: Bīstamā koronavīrusa izplatība pasaulē

Tikmēr Uhaņā, kas tiek uzskatīta par infekcijas epicentru, pabeigta īpašās slimnīcas celtniecība, kas veikta desmit dienu laikā.

0 Komentāru