Tramps sola nominēt sievieti Augstākās tiesas tiesneša amatam

1 komentārs
Tramps sola nominēt sievieti Augstākās tiesas tiesneša amatam
REUTERS/SCANPIX

ASV prezidents Donalds Tramps sestdien paziņojis, ka nominēs sievieti Augstākās tiesas tiesneša amatam, kas atbrīvojies pēc liberālās tiesneses Rūtas Beideres Ginzbergas nāves.

Ginzberga, kas aizgāja mūžībā piektdien 87 gadu vecumā, bija otrā sieviete, kas kļuvusi par ASV Augstākās tiesas tiesnesi. Viņu šim amatam nominēja toreizējais ASV prezidents Bils Klintons 1993.gada 14.jūnijā, un viņa ieņēma šo amatu kopš 1993.gada 10.augusta.

Pēc viņas Augstākās tiesas tiesneša amatā ir apstiprinātas vēl divas sievietes – Sonija Sotomajora un Elena Kagana, un abas vēl arvien ir šajā amatā.

Traps žurnālistiem pie Baltā nama sacīja, ka vēlas rīkoties ātri un savu izvēli tiesneša amatam varētu paziņot jau nākamajā nedēļā.

Vēlāk, uzrunājot atbalstītājus mītiņā Ziemeļkarolīnā, Tramps aicināja sapulcējušos cilvēkus ar aplausiem izlemt, vai tieneša amatam būtu jāizvirza sieviete vai vīrietis. Kad pūlis skaļāk atbalstīja sievietes kandidatūru, Tramps paziņoja, ka tāds ir arī viņa viedoklis.

“Tā būs sieviete. Ļoti talantīga, ļoti spīdoša sieviete, kuru es vēl neesmu izvēlējies, bet mums sarakstā ir daudzas sievietes,” sacīja Tramps.

Gaidāms, ka Tramps nominēs konservatīvu kandidāti Augstākās tiesas tiesneša amatam, un republikāņu vadītais Senāts nevilcinoties apstiprinās šo nomināciju.

Tramps savas prezidentūras laikā jau ir iecēlis divus konservatīvus Augstākās tiesas tiesnešus – Nīlu Gorsaču 2017.gadā un Bretu Kaveno 2018.gadā.

Ginzberga bija pretojusies liberāļu aicinājumiem atkāpties no tiesneša amata Baraka Obamas prezidentūras laikā, kad demokrātiem bija vairākums Senātā un viņas vietā būtu iespējams apstiprināt tiesnesi ar līdzīgiem liberāliem uzskatiem.
1 komentārs