Tramps sola neslēgt valsti koronavīrusa otrā viļņa gadījumā

Pievienot komentāru
Tramps sola neslēgt valsti koronavīrusa otrā viļņa gadījumā
ZUMAPRESS / SCANPIX

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien sacīja, ka gadījumā, ja izraisīsies otrais koronavīrusa uzliesmojuma vilnis, viņš nemēģinās valsti slēgt atkal.

“Mēs apdzēsīsim uguni, mēs neslēgsim valsti, mēs apdzēsīsim uguni,” sacīja Tramps, izsakoties par iespējamo otro uzliesmojuma vilni.

“Vai tie ir kvēlojoši pelni, vai tās ir liesmas – mēs tās apdzēsīsim,” piebilda prezidents, apmeklējot auto ražošanas uzņēmumu Mičiganā.

ASV štati atvieglojuši karantīnas režīma ierobežojumus, republikāņu pārvaldītajiem štatiem cenšoties ekonomiku atvērt ātrāk, bet demokrātu štatiem īstenojot piesardzīgāku pieeju.

Sabiedrības veselības jomas amatpersonas brīdinājušas – ja karantīnas ierobežojumi tiks atcelti pārāk agri, tas rudenī vai ziemā var novest pie vēl viena uzliesmojuma viļņa.

Jomas speciālistu vidū arī vairojas bažas, ka nebūs politiskās un sabiedrības gribas atkārtoti ieviest ierobežojumus, ja tādi būs nepieciešami.

Ceturtdien apmeklējot auto ražošanas rūpnīcu Mičiganā, Tramps atteicās apvilkt sejas masku, neraugoties uz pavalsts ģenerālprokurora aicinājumu masku apvilkt, šādi pakļaujoties rīkojumiem sabiedrības veselības jomā.

“Es negribēju sagādāt presei prieku, ka tā to redz,” atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņš nav apvilcis masku, sacīja Tramps.