Tramps savā ikgadējā uzrunā aicina tautu uz vienotību

Pievienot komentāru

ASV prezidents Donalds Tramps vakarnakt uzstājās ar uzrunu par stāvokli valstī. Viņš aicināja visus politiskos spēkus uz vienotību, tomēr nepiemirsa prasību pēc naudas mūra celšanai uz Meksikas robežas.

Ar uzrunu valstij reizi gadā nāk klajā katrs ASV prezidents. Šī Trampa runa tika gaidīta ar nepacietību, jo īpaši tāpēc, ka samilzušās domstarpības ar demokrātiem par naudas piešķiršanu sienas būvei uz Meksikas robežas izraisīja mēnesi ilgu federālo iestāžu darbības pārtraukuma. Vairāk nekā 80 minūšu garo runu Tramps iesāka ļoti samiernieciski, viņam netipiskā stilā runājot par vienotību un sadarbību republikāņu un demokrātu starpā.

Ārpolitikā Tramps uzteica savu lēmumu pamest Irānas kodollīgumu, vēlreiz atzīmēja, ka Izraēlas “patiesā galvaspilsēta” ir Jeruzaleme, kā arī atkārtoti pievienojās iepriekš izskanējušajam atbalstam Venecuēlas opozīcijai. Neizpalika arī pārspīlēta lielīšanās. Tramps norādīja, ASV ekonomiku apskauž visa pasaule, bet ASV armija – visstiprākā uz Zemeslodes. Lielu daļu savas runas viņš veltīja nelegālās imigrācijas kritikai, solot nodrošināt, ka mūris gar Meksikas robežu tiks pabeigts.

Retu atbalsta apliecinājumu  – aplausus – no opozīcijā esošās Demokrātu partijas kongresmenēm Tramps izpelnījās, uzslavējot, ka arvien vairāk sieviešu papildina ASV darbaspēku un ka šis ir pirmais ASV Kongress ar tik lielu sieviešu īpatsvaru.

Tramps arī apstiprināja, ka mēneša beigās Vjetnamā viņš tiksies ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu.