Tramps publiski apliecinājis, ka uzbrukuma gadījumā ASV nāktu palīgā saviem NATO sabiedrotajiem

2 komentāri

Labas ziņas Latvijas drošībai pienākušas arī no otras Ziemeļamerikas valsts – ASV  prezidents Donalds Tramps beidzot publiski apliecinājis, ka uzbrukuma gadījumā ASV nāktu palīgā saviem NATO sabiedrotajiem.

Šādu apliecinājumu NATO valstis no Trampa tā arī nesagaidīja, kad viņš nesen viesojās alianses galvenajā mītnē Briselē. Trampa padomnieki bija to iekļāvuši sagatavotajā prezidenta runā, bet pats Tramps to izsvītroja pirms uzstāšanās. Tādēļ viņa atbilde uz kāda žurnālista jautājumu preses konferencē ar Rumānijas prezidentu, kurš ASV viesojas valsts vizītē, daudziem bija pārsteigums.

Pirms ievēlēšanas Tramps asi kritizēja NATO kā novecojušu aliansi un pauda apņēmību ciešāk draudzēties ar Krieviju. Tomēr pavasarī pēc tikšanās ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu Tramps paziņoja, ka vairs aliansi par novecojušu neuzskata. Savukārt viņa plānus draudzēties ar Krieviju pamatīgi apgrūtinājis nerimstošais skandāls par viņa izpalīgu iespējamajiem nelegālajiem kontaktiem ar Kremļa aģentiem.

2 komentāri