Tramps pret Klintoni! Ņujorkā noslēgušās ASV prezidenta amata kandidātu debates

1 komentārs
Tramps pret Klintoni! Ņujorkā noslēgušās ASV prezidenta amata kandidātu debates
FOTO: LETA

Pagājušajā naktī pasaules uzmanība bija pievērsta ASV prezidenta amata kandidātu – Hilarijas Klintones un Donalda Trampa – debatēm. Jāatzīst, ka gaisotne tajās bija ļoti saspringta un abi kandidāti neiztika bez asu vārdu apmaiņas.

Debašu sākumā abiem kandidātiem tika uzdots jautājums, ko viņi savas prezidentūras laikā darītu, lai uzlabotu ASV ekonomiku. Abi kandidāti bija vienisprātis, ka svarīgākais ir izveidot jaunas darbavietas un atbalstīt jaunos uzņēmējus.

Tomēr skandalozais republikāņu kandidāts neiztika bez Klintones kritizēšanas, norādot, ka 30 gadu laikā viņa nav darījusi neko un arī tagad nekas nemainīsies, bet viņš amerikāņiem varot sniegt 25 miljonus jaunu darbavietu. Klintone republikāņu kandidātam pārmeta izvairīšanos no nodokļu maksāšanas. Viņa pauda neizpratni, kā viņš kā biznesmenis, kurš pats apiet likumus, noved uzņēmumus līdz maksātnespējai un atstāj tūkstošiem cilvēku bez darba – var solīt stiprināt valsts ekonomiku.

Foto: ASV prezidentu kandidātu debates

Runājot par ASV drošību, abi kandidāti uzstāja, ka nepieciešams, padarīt stingrāku ieroču izsniegšanu, pastiprināt cīņu ar terorismu un kibernoziedzību. Tiesa, Trampa piedāvātā politika ir krietni agresīvāka. Klintone Trampam pārmeta viņa iepriekšējos izteikumus par NATO un tuvās attiecības ar Krieviju.

Tomēr Tramps viņas pārmetumus noraidīja, piebilstot, ka NATO mainījusi savu politiku un viņš ir gatavs ar to sadarboties. Šie, protams, nebija vienīgie jautājumis, kuri raisīja domstarpības abu kandidātu starpā.

Tiesa, demokrātu kandidāte Hilarija Klintone bija savaldīga, turpretī Donalds Tramps nemitīgi viņu pārtrauca un raidīja pārmetumus Klintones politikai.

Video: Hilarijas Klintones un Donalda Trampa debates

1 komentārs