Tramps pirmajā darba dienā liek pārskatīt Obamas veselības reformu

0 Komentāru
Tramps pirmajā darba dienā liek pārskatīt Obamas veselības reformu
FOTO: LETA

Amerikas Savienotās Valstis nu jau aizvadījušas savu pirmo pilno dienu ar jauno prezidentu! Vakar vakarā Donalds Tramps nodeva zvērestu un kļuva par 45.

ASV prezidentu, bet tas bija tikai sākums svinīgo pasākumu ķēdei, ko nu jau pirmais pāris – Trampi – īstenoja citu pēc cita. Tai skaitā – parādes, balles un arī pirmie parakstītie lēmumi.

ASV prezidenta inaugurācija jau izsenis ir brīdis, kam seko līdzi visā pasaulē. Kad pirms astoņiem gadiem amatā stājās Baraks Obama, interesi pastiprināja fakts, ka tas bija pirmais melnādainais prezidents lielvalsts vēsturē. Šoreiz – ar dažādām jūtām skatus saistīja tik pretrunīgais Donalda Trampa tēls. Taču demokrātijā tauta ir lēmusi, un vara pāriet nākamā prezidenta rokās.

Savā uzvaras runā Tramps nepārsteidza – turpināja klāstīt, cik sliktā stāvoklī Amerika pēdējos astoņos gados novesta, un ka viņš to atkal padarīšot diženu. Tiesa, konkrētu darāmā plānu vai izmērāmus rezultātus viņš nesolīja, kas politikas vērotājiem ļāva secināt, ka viņš Tramps atstāj atkāpšanās ceļu.

Pēc runas abi vēl sarokojās ar Obamu, un tad prezidents nu jau bijušo pirmo pāri pavadīja uz helikopteru. Viņi tālāk devās pelnītā atvaļinājumā uz Kaliforniju, pēc kura gan atgriezīsies dzīvot Vašingtonā, līdz jaunākā meita pabeigs skolu.

Trampi tikmēr devās parādē – pa pusei braucot, pa pusei – ejot kājām un mājot sanākušajiem.

Parādei sekoja pusdienas, kurās klāt bija arī sakāvi piedzīvojusī Hilarija Klintone. Aizmirstot kampaņas laikā veltītos apvainojumus, Tramps lika visiem piecelties, lai godinātu savu sāncensi.

Ar to pirmā prezidenta darba diena vēl nebija galā. Viņš parakstīja rīkojumu, ar ko atvaļinātajam jūras kājiniekam Džeimsam Matisam ļāva pretendēt uz galveno amatu Pentagonā. Senāts viņu atbalstīja, par ko Tramps jau tai pašā vakarā steidza paziņot karavīriem inaugurācijas ballē.

Runām beidzot skeoja ilgi gaidītā Pirmā pāra deja, ko ekrānos un daži – arī klātienē – varēja vērot pavisam trīs reizes. Trijās dažādās inaugurāciju ballēs.
0 Komentāru