Tramps pēc Ņujorkas terorakta devis rīkojumu pastiprināt valstī ieceļojošo cilvēku pārbaudes

0 Komentāru

Otrdien, 31. oktobrī, vēlu vakarā teroristi arī Ņujorkā īstenojuši pēdējā laikā izplatītāko uzbrukuma veidu, – kāds vīrietis ar kravas automašīnu uzbrauca uz riteņbraucēju celiņa, nogalinot astoņus cilvēkus.

Uzbrucējs ir identificēts, – tas ir kāds 29 gadus vecs uzbeks, visticamākais, grupējuma “Islāma valsts” līdzgaitnieks, kurš pirms septiņiem gadiem pārcēlies uz dzīvi Amerikā.

Terorista uzbrukums notika pēcpusdienā, kad ņujorkieši gatavojās Visu svēto dienas priekšvakaram jeb Halovīnam. Kravas automašīnas šoferis uzbrauca uz veloceliņa, notriekdams vairākus cilvēkus, pēc tam ietriecās skolas autobusā. Pēc sadursmes šoferis no sava transportlīdzekļa izkāpa. Viņam rokās bija ieroči, kas vēlāk izrādījās spēļu ieroči.

Uzbrucējs laupīja astoņu cilvēku dzīvību un 11 cilvēkus ievainoja, tai skaitā divus pieaugušos un divus bērnus skolas autobusā. Starp bojāgājušajiem ir piecu draugu grupa no Argentīnas, kuri ieradās Ņujorkā, lai atzīmētu 30 gadu jubileju kopš skolas pabeigšanas. Vēl viena jauna sieviete bija no Beļģijas, vēl trīs beļģi ievainoti.

Aizdomās turamais terorists tika sašauts un pašlaik aizturēts, – tas ir 29 gadus vecais Uzbekistānā dzimušais Sajfulo Saipovs, kurš ASV uz dzīvi pārcēlās 2010. gadā. Viņš strādāja gan par kravas automašīnas, gan par ”Uber” taksometru šoferi, taču uzbrukumā izmantoto auto viņš bija noīrējis. Mašīnā atrasta zīmīte liecina, ka noziegums ir veikts teroristiskā grupējuma ”Islāma valsts” vārdā.

Ņujorkas policijas departaments šo izmeklēs kopā ar ASV policijas kolēģiem. Tā būs ļoti rūpīga izmeklēšana. Taču svarīgākais – iedzīvotāji var būt pārliecināti, ka policija strādās pastiprinātā režīmā un gādās par cilvēku drošību.

Dažas stundas pēc uzbrukuma pilsētā notika tradicionālais Halovīna dienas gājiens, ko uzraudzīja lielāks policistu skaits nekā ierasti. Pēc uzbrukuma ASV prezidents Donalds Tramps devis rīkojumu pastiprināt valstī ieceļojošo cilvēku pārbaudes.

0 Komentāru