Tramps pēc masu apšaudēm ASV: Nav politiskās gribas triecienšauteņu ierobežošanai

0 Komentāru
Tramps pēc masu apšaudēm ASV: Nav politiskās gribas triecienšauteņu ierobežošanai
AP/SCANPIX

ASV prezidents Donalds Tramps trešdien apmeklējis Deitonu un Elpaso – abas pilsētas, kur pagājušās nedēļas nogalē masu apšaudēs gāja bojā 31 cilvēks un vēl vairāki desmiti ievainoti.

Lielākā vizītes daļa notika bez žurnālistu un plašākas sabiedrības klātbūtnes. Tramps kopā ar dzīvesbiedri apmeklēja slimnīcas, kurās nonākuši apšaudēs cietušie. Pēc vizītes prezidents pauda pateicību gan mediķiem, gan vietējiem policistiem.

Abās pilsētās Trampu sagaidīja ne tikai viņa atbalstītāji, bet arī protesti, kuros prezidentam tika pārmests, ka tieši viņa retorika veicinājusi šādus asiņainus notikumus.

Tramps arī reaģējis uz aicinājumiem ierobežot ieroču izplatību, atbildot, ka ASV trūkst politiskā atbalsta stingrākas kontroles noteikšanai triecienšauteņu pieejamībai. Prezidents pauda, ka viņš un Kongresa līderi atbalsta likumprojektu, kas novērstu ieroču nonākšanu garīgi slimu cilvēku rokās. Taču Tramps atbildēja noraidoši, kad žurnālisti viņam jautāja, vai ASV varētu aizliegt tādus pusautomātiskos ieročus, kādi tika izmantoti trīs masu apšaudēs ASV pēdējo divu nedēļu laikā. Pēc viņa teiktā, tam patlaban trūkst politiskās apetītes.

Apšaudē tirdzniecības kompleksā ASV Teksasas štatā Elpaso sestdien dzīvību zaudēja 22 cilvēki, bet apšaudē Deitonā, ASV Ohaio štatā, svētdien gāja bojā deviņi cilvēki.

Abās apšaudēs uzbrucēji izmantoja automātus, kas oriģināli tika izstrādāti kara vajadzībām, bet pašreiz ir plaši pieejami ASV. Šie ieroči izmantoti arī vairākās citās apšaudēs ASV pēdējos desmit gados.

Sabiedrībā atbalsts šādu ieroču aizliegumam pēc masu apšaudēm parasti pieaug, taču tas nav noturīgs, liecina aptaujas.

0 Komentāru